Domácí

Černé léto pro český showbyznys. Zemřelo už 6 legendárních celebrit

Černé léto pro český showbyznys. Zemřelo už 6 legendárních celebrit
Zdroj: Profimedia

Léto ještě není ani v polovině, za posledních několik týdnů ale vyhasly životy už šesti legendárních hvězd českého a slovenského showzbyznysu. Rozloučit jsme se museli s Libuší Šafránkovou, Ninou Divíškovou nebo Vítězslavem Vávrou. Před týdnem naposledy vydechl Ladislav Potměšil, v neděli nečekaně odešli František Nedvěd a Milan Lasica.

Česko zažívá za poslední roky nejčernější léto. Od začátku června zemřelo šest celebrit, které po právu patřily k legendám showbyznysu. Pokaždé za jejich odchodem na věčný odpočinek stála zákeřná nemoc.

Libuše Šafránková (†68)

 

Libuše Šafránková naposledy vydechla ve středu 9. června. O dva dny dřív ještě stihla oslavit s rodinou a především milovaným manželem Josefem Abrhámem 68. narozeniny. Po sešlosti jela do nemocnice na pražském Karlově náměstí na plánovanou lékařskou prohlídku, domů už se bohužel nevrátila.

Věčná princezna českého filmu, představitelka Popelky, Večernice a mnoha dalších ikonických postav, bojovala s rakovinou. V roce 2014 jí během náročné operace doktoři odebrali s nádorem i část plic.

Související obsah

Ministerstvo kultury pozůstalým nabídlo pohřeb se státními poctami, rodina Šafránkové to ale odmítla. Stát se ale nakonec podílel na organizaci posledního rozloučení v kostele sv. Anežky na pražském Spořilově, kam herečka dlouhá léta chodila.

V pátek 2. července pak proběhla zádušní mše ve Šlapanicích, kde Šafránková vyrostla. Její ostatky tam po mši uložili do rodinného hrobu.

Připomeňte si pohřeb Libuše Šafránkové v kostele sv. Anežky:

Nina Divíšková (†84)

Jen několik dní po Šafránkové nás navždy opustila její kamarádka Nina Divíšková. Herečka zemřela v pondělí 21. června, dlouhodobě bojovala s Alzheimerovou chorobou.

Pro jejího manžela Jana Kačera, který se rovněž přátelil se Šafránkovou, byl letošní červen snad nejtěžším měsícem v životě. Jen co se rozloučil s kamarádkou, musel začít řešit pohřeb své ženy. 

Podívejte se na sestřih nejlepších rolí Niny Divíškové:

Článek pokračuje na další stránce.

 

Vítězslav Vávra (†68)

 

Zpívající bubeník Vítězslav Vávra zemřel ve čtvrtek 1. července. O den později to potvrdil jeho syn Filip. "1. července 2021 ve 21:29 umřel můj táta Vítězslav Vávra. Měl nádor na plicích a jeho organismus byl příliš slabý na boj s ním," napsal na sociální síti.

 

"Bard české muziky, milovník života, patriot. I když se naše cesty před lety rozešly, bude mi chybět," dodal.

Související obsah

Vávra byl na vrcholu popularity v 80. letech. Mezi jeho největší hity patří Citronová holka, Holky z gymplu, Dívky z diskoték nebo Už dávno se mi líbíš. Rovněž nazpíval písničku ke kultovní sérii Jak svět přichází o básníky. Byl exmanželem zpěvačky Věry Špinarové, která zemřela před čtyřmi lety.

Pusťte si největší hit Víti Vávry Citrónová holka:

Ladislav Potměšil (†75)

Oblíbený herec Ladislav Potměšil naposledy vydechl v pondělí 12. července. Pamatovat si ho můžete jako jednoho ze štamgastů v seriálu Hospoda, tatínka hlavního hrdiny v Discopříbězích nebo potrhlého majora Maisnera ze série komedií Byl jednou jeden polda.

Zahrál si i v Ordinaci v růžové zahradě, v prvních letech vysílání seriálu ztvárňoval gynekologa Aleše Čížka.

Související obsah

Potměšil bojoval se zákeřnou rakovinou, nemoci bohužel nakonec podlehl. Poslední roky už se Potměšil na veřejnosti téměř neobjevoval a ze zdravotních důvodů musel pověsit na hřebík i herectví.

Pohřeb podle Potměšilova přání proběhne v úzkém rodinném kruhu. Zatím ale není jasné, jestli blízcí zřídí pietní místo, kde se budou moci rozloučit i Potměšilovi kolegové a fanoušci.

Ladislava Potměšila proslavily hlavně komediální role:

Článek pokračuje na další stránce.

František Nedvěd (†73)

Legendární hudebník a písničkář František Nedvěd v neděli 18. července večer podlehl zákeřné rakovině. Před nedávnem s ní úspěšně zabojoval, nemoc se mu ale vrátila.

"S hlubokým zármutkem a těžkým srdcem oznamujeme, že nás dnes ve večerních hodinách navždy opustil naš milovaný táta František Nedvěd," zveřejnil krátce před 23. hodinou jeho syn Vojta Nedvěd.

Související obsah

František Nedvěd byl, stejně jako jeho bratr Jan, na české hudební scéně aktivní už desítky let. Mezi jeho největší hity patří Stánky, Frankie dlouhán nebo Valčíček.

František Nedvěd zemřel nečekaně:

Milan Lasica (†81)

V neděli přišla smutná zpráva také ze Slovenska. Herec, komik a zpěvák Milan Lasica zkolaboval při výročním koncertě přímo na jevišti. Oživit se ho už ani přes snahu přítomných nepodařilo.

Související obsah

Tvorbu Lasici si mnozí spojují s Júliem Satinským, se kterým často vystupoval. Pamatovat si ho můžeme také z mnoha známých filmů, jako jsou například Tři veteráni, Saturnin, Výchova dívek v Čechách nebo třeba Obsluhoval jsem anglického krále.

Před rokem filmovou kariéru pověsil na hřebík a pokračoval už pouze ve zpívání. Podle svých slov se už na natáčení necítil.

Milan Lasica naposledy vydechl přímo na jevišti:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

Zeman podepsal vyloučení Ruska a Číny z dostavby Dukovan

Prezident Miloš Zeman v pondělí podepsal zákon o nízkouhlíkové dohodě, který z dostavby jaderné elektrárny Dukovany vyřazuje firmy z Ruska a Číny. Zákon umožňuje využití technologií pouze od dodavatelů ze států, které přistoupily k mezinárodní dohodě o vládních zakázkách z roku 1996.

Píše se na Deník.cz