Domácí

Zmije uštkly na Modravsku ženu a dítě. Oba skončili v nemocnici

Zmije uštkly na Modravsku ženu a dítě. Oba skončili v nemocnici
Zdroj: Getty Images

Během jednoho dne zaútočili hadi na dva lidi na Šumavě. Plazi uštknuli malého chlapce a mladou ženu. Záchranáři oba převezli do nemocnice.

V úterý odpoledne napadl had malého chlapce u jednoho z penzionů na Modravsku. Dítě uštkl do prstu. "Rodiče vše viděli a údajně šlo o zmiji. Dítě jsme převezli do prachatické nemocnice,“ řekla TN.cz mluvčí záchranářů Mária Svobodová.


Během několika hodin však záchranáři vyjížděli na Modravsko k dalšímu uštknutí. Třiadvacetiletou ženu kousl had do kotníku ve chvíli, kdy v trávě u silnice slézala z kola a na plaza šlápla.

Související obsah


Také v tomto případě mělo jít o zmiji. "Ženu jsme převezli do sušické nemocnice na internu,“ řekla Svobodová. Podle mluvčí však stav obou uštknutých není vážný.


V poslední době jsou útoky hadů čím dál častější. V neděli například skončil v olomoucké fakultní nemocnici chlapec, kterého uštkla zmije do krku v chatové oblasti u Jívové na Olomoucku. Zděšená matka mu poté okamžitě začala krev z rány vysávat. Další informace si můžete přečíst v tomto článku na TN.cz.

V Česku se za poslední roky rapidně zvýšil počet odchycených hadů. Více se dozvíte v následující reportáži:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

Zatčený katalánský expremiér Puigdemont opustil vězení

Italská policie v pátek zatkla na Sardinii bývalého šéfa katalánské vlády Carlese Puigdemonta. Po několikahodinovém zadržení byl však propuštěn. Puidgemont ve čtvrtek cestoval z Bruselu do Alghera kvůli návštěvě kulturní události a na setkání s regionálním lídrem a ombudsmanem Sardinie. Když dorazil na letiště ve městě Alghero, zastavila ho pohraniční policie, píše agentura AP. Italský soud bude nyní rozhodovat, zda jej vydá do Španělska. Tam čelí obvinění za pobuřování a za zorganizování nezákonného referenda o nezávislosti Katalánska v roce 2017.

Píše se na Deník.cz