Domácí

Na Mělnicku se sesula u kolejí půda, vlaky neprojedou nejméně týden

Na Mělnicku se sesula u kolejí půda, vlaky neprojedou nejméně týden
Zdroj: Správa železnic

Na železniční trati v úseku Skalsko-Mšeno bude nejméně do příštího pátku přerušen provoz kvůli sesuvu půdy. Cestujícím bude k dispozici náhradní autobusová doprava.

Pasažéři při cestě ze Skalska do Mšena musejí od čtvrtka až do odvolání využívat místo vlaků autobusy. Kvůli sesuvu půdy není možné úsekem projet po kolejích.

"Mezi Mšenem a Skalskem došlo dnes ráno k podmáčení tratě a následnému ujetí svahu u kolejí," uvádí Správa železnic.

Související obsah

Místo je nutné podsypat štěrkem, podbít koleje a především svah zpevnit pomocí gabionové zdi. Oprava potrvá do příštího pátku, do té doby je tu provoz zastaven.

Nejde o první sesuv půdy, kvůli kterému musely být zastaveny vlaky. Před třemi roky se o desítky metrů propadly koleje poté, co se sesula půda na železniční trati mezi Chebem a Kláštercem nad Ohří. Závadu ohlásil traťmistr naštěstí včas a vlaky tak byly přesměrovány na druhou kolej, která nebyla sesuvem zasažena. Po úplném sesuvu byl provoz zastaven na obou kolejích.

Ve Velké Británii loni zřejmě právě vlivem sesuvu půdy havaroval osobní vlak. Zranili se tři lidé:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Rakouský lékař, který amputoval nesprávnou nohu, dostal pokutu

Rakouský chirurg, jenž pacientovi omylem amputoval druhou nohu, dostal u soudu pokutu 2700 euro (zhruba 70 tisíc Kč). Těžce nemocný 82letý pacient, kterému poté amputovali i „správnou“ končetinu, mezitím zemřel, nikoliv však v souvislosti s amputacemi. Lékaři za ublížení na zdraví z hrubé nedbalosti hrozily dva roky za mřížemi. Nyní pracuje na jiné klinice. Rozsudek není pravomocný.

Krátká zpráva

Biden je nucen obnovit Trumpovu migrační politiku s Mexikem

Vláda amerického prezidenta Joe Bidena se na hranicích s Mexikem vrátila ke kritizované kontroverzní migrační politice předchůdce Donalda Trumpa. Donutilo ji k tomu rozhodnutí federálního soudu, na který se obrátily příhraniční státy Texas a Missouri. Žadatelé o azyl budou muset na vyřízení znovu čekat na území Mexika, kde jsou terčem násilí a bez právní pomoci. Desítky tisíc migrantů, které už se dostaly do USA, začnou být deportovány na mexickou stranu hranice v pondělí.

Píše se na Deník.cz