Domácí

Na Mělnicku se sesula u kolejí půda, vlaky neprojedou nejméně týden

Na Mělnicku se sesula u kolejí půda, vlaky neprojedou nejméně týden
Zdroj: Správa železnic

Na železniční trati v úseku Skalsko-Mšeno bude nejméně do příštího pátku přerušen provoz kvůli sesuvu půdy. Cestujícím bude k dispozici náhradní autobusová doprava.

Pasažéři při cestě ze Skalska do Mšena musejí od čtvrtka až do odvolání využívat místo vlaků autobusy. Kvůli sesuvu půdy není možné úsekem projet po kolejích.

"Mezi Mšenem a Skalskem došlo dnes ráno k podmáčení tratě a následnému ujetí svahu u kolejí," uvádí Správa železnic.

Související obsah

Místo je nutné podsypat štěrkem, podbít koleje a především svah zpevnit pomocí gabionové zdi. Oprava potrvá do příštího pátku, do té doby je tu provoz zastaven.

Nejde o první sesuv půdy, kvůli kterému musely být zastaveny vlaky. Před třemi roky se o desítky metrů propadly koleje poté, co se sesula půda na železniční trati mezi Chebem a Kláštercem nad Ohří. Závadu ohlásil traťmistr naštěstí včas a vlaky tak byly přesměrovány na druhou kolej, která nebyla sesuvem zasažena. Po úplném sesuvu byl provoz zastaven na obou kolejích.

Ve Velké Británii loni zřejmě právě vlivem sesuvu půdy havaroval osobní vlak. Zranili se tři lidé:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

Auto v Praze srazilo dva chodce. Jsou vážně zranění

Vážná nehoda se stala v sobotu v noci v pražských Holešovicích. Auto tam srazilo dva chodce. "40letý muž utrpěl velmi vážný úraz hlavy a mnohačetná poranění. Po resuscitaci jsme ho převezli do motolské nemocnice. 39letý muž utrpěl úraz nohou a hlavy. Při vědomí jsme ho transportovali do vinohradské nemocnice," informovali na twitteru záchranáři. Policisté nyní zjišťují, co se přesně stalo, a zda dvojice přecházela přes přechod. "Alkohol u řidiče osobního auta byl negativní," sdělila policie.

Píše se na Deník.cz