Krimi

Státní zástupce chce Kočku ve vazbě, čeká se na rozhodnutí soudu

Zadrženého podnikatele Jana Kočku chce státní zástupce poslat do vazby, návrh ve čtvrtek podal k Obvodnímu soudu pro Prahu 4. Pražského podnikatele Kočku a další dva muže zadržela speciální policejní jednotka v úterý odpoledne v centru Prahy. Všichni tři jsou podezřelí z vydírání a loupeže.

Vypadá to, že úterní posezení v baru by mohlo být na delší dobu poslední svobodnou akcí vlivného pražského podnikatele. O jeho budoucnosti rozhodne soud.

"Státní zástupce Obvodního státního zastupitelství pro Prahu 4 podal dnešního dne návrh na vzetí do vazby," potvrdil mluvčí Městského státního zastupitelství v Praze Aleš Cimbala.

Muži by se podle něj mohli vyhýbat trestnímu řízení, ovlivňovat svědky nebo pokračovat v trestné činnosti. Trojice mužů měla v polovině června na území hlavního města Prahy vyhrožovat a fyzicky napadnout 57letého poškozeného a pod pohrůžkou násilí po něm chtít přepsání jeho firmy.

"To, co je klientovi kladeno za vinu, tak zásadně popírá. Ty věci, které tvrdí policie, tak se podle jeho tvrzení nestaly," uvedl advokát Jana Kočky Vlastimil Rampula.

"Kriminalisté všechny tři muže obvinili z loupeže a vydírání se sazbou až deset let vězení. Státní zástupce ale nevyloučil, že se právní kvalifikace ještě změní," sdělila mluvčí policie Violeta Siřišťová.

Související obsah

Čtyřiapadesátiletý Jan Kočka je podnikatel spojený prostřednictvím známé rodiny především s Matějskou poutí. Aktivit má ale mnohem více, jako jednatel či společník figuruje podle obchodního rejstříku hned v několika firmách. Čilý je i ve společenském životě, účastní se akcí pro smetánku a na sociální sítě často umisťuje fotky a videa se známými sportovci.

Aktivní byl i v politice. Členství v pražské ČSSD se ale vzdal poté, co ho před časem začala vyšetřovat policie kvůli údajným daňovým únikům. Teď bude čekat, co přinesou příští hodiny.

klma, tn.cz / TV Nova
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz