Naše Česko

V Česku už se zase ve velkém točí filmy. V Praze je i kapitán Amerika

V Česku se opět ve velkém točí zahraniční filmy a seriály. Například v centru Prahy se natáčí americký akční film a před pražským Rudolfinem kvůli němu dokonce postavili celé náměstí se starobylou kašnou.

Výstřely, hořící auta a kouř. Lidé v centru Prahy si v posledních dnech moc klidu neužijí. Těšit je ale může fakt, že jsou jedinými svědky natáčení akčních scén amerického thrilleru The Gray Man. A vedení Prahy si zase může mnout ruce, protože město na tom vydělá.

"V momentě, když oni nenatáčejí v ateliéru, ale natáčejí v exteriérech, tak platí poměrně dost peněz za ty závory a za ty lokace. To jsou výdaje, které jdou přímo od toho producenta do veřejných rozpočtů ČR," popsala ředitelka Státního fondu kinematografie Helena Bezděk Fraňková.

Přítomnost zahraničních produkcí potěšila i uznávané české kaskadéry. Jejich služeb se totiž rozhodly při natáčení akčních scén využít.

"Je to velká příležitost si zapracovat na velikém filmu. Máme teď po druhém lockdownu opět zase dost dobré a zajímavé práce. Je tam hodně akčních věcí," popsal kaskadér Ladislav Lahoda.

Rozpočet snímku The Gray Man je více než čtyři miliardy korun, u nás tu pak filmaři za 10 natáčecích dní utratí přibližně 600 milionů. Část rozpočtu šla například na stavbu náměstí s fontánou před pražským Rudolfinem.

Naproti Rudolfinu také vznikl z budovy uměleckoprůmyslové školy bar nazvaný podle našeho nejslavnějšího hokejisty - Jágr bar.

Související obsah

V centru můžete kromě kulis narazit i na hlavní hvězdy snímku, herce Ryana Goslinga nebo Chrise Evanse, slavného Kapitána Ameriku. Oba si prý Česko užívají.

"Jim se strašně líbí, když vidí, že ta Praha je tak strašně úžasná. Pro ně je neuvěřitelné, že něco takového existuje a že to není dekorace," doplnila Bezděková.

Kvůli natáčení v centru Prahy se musela omezit i doprava, za což filmaři také musí platit. Praha 1 si díky tomu přijde na pět milionů korun. Momentálně je uzavřené náměstí Republiky, kde budou filmaři ještě v pátek točit.

Rebecca Diatilová / klma, tn.cz / TV Nova
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz