Domácí

Babiš rozvířil tajemným vzkazem dohady! Teď odhalil, o co jde

Premiér Andrej Babiš (ANO) ve čtvrtek odpoledne zveřejnil záhadný vzkaz na sociálních sítích. Mnozí s napětím očekávali, co přesně se bude dít, další si z příspěvku premiéra začali dělat legraci. Babiš nakonec večer odhalil, že jde o jeho novou knihu.

Na sociálních sítích premiéra Andreje Babiše se objevil neurčitý vzkaz: "ZÍTRA ŘEKNU PRAVDU." Během několika hodin okomentovaly prohlášení tisíce lidí.

U příspěvku se okamžitě strhla bouřlivá diskuze, mnozí spekulovali, o co přesně by se mohlo jednat. Další si z premiéra začali dělat legraci. "Apríl už byl," zveřejnil jeden z uživatelů. "Po 10 letech v politice jste se rozhodl mluvit pravdu, pane premiére? Tomu snad už nikdo nevěří," rýpl si další.

Mnozí si nebyli jistí, jestli někdo účty premiéra Babiše nehacknul. To ale předseda vlády vyvrátil o několik hodin později.

Související obsah

"Už to nevydržím, tady to máte," zveřejnil premiér jen o několik hodin později informaci, že vydává novou knihu s názvem "Sdílejte, než to zákážou!", kterou si lidé mohou stáhnout on-line.

Podle Babiše je v knize popsáno všechno od návštěvy Bílého domu až po detaily o tom, jak premiér pracuje a jedná se svými nejbližšími spolupracovníky. Čtenáři se prý dočtou i o tom, co Andrej Babiš považuje za největší úspěchy své vlády.

"Jsou tam různé názory, vzpomínky. My jsme ji samozřejmě psali s kolegy společně velice dlouho. Já jsem rád, že to stále funguje, ty naše hlášky na Twitteru, kdy celé odpoledne a večer řešili různí lidé, co to znamená," řekl pro TV Nova Babiš.

Na Facebooku na Babišův příspěvek během hodiny reagovalo více než šest tisíc lidí. V komentářích na Twitteru se k příspěvku vyjádřil i Miroslav Kalousek nebo opoziční strany. Na účtech Pirátů a STAN se objevila i koláž. A servítky si lidé úplně nebrali.

"Komunikační tým Andreje Babiše se vlastně snažil navázat na úspěch jednoho tweetu, tehdy jeho komunikační poradce napsal na Twitter "Zítra si něco koupím"," popsala Denisa Hejlová z Institutu komunikačních studií a žurnalistiky FSV UK.

Související obsah

A druhý den Babiš opravdu koupil jeden z největších mediálních domů v Česku. "Nešťastné je to ladění do těch dezinformací, protože politici by si neměli tady s tím hrát, co je pravda a co není pravda. Samotný ten titul "Sdílejte, než to smažou!" je takový ironický, posměšný a není vhodný do této situace," doplnila Hejlová.

Své nápady popsal premiér i před předchozími parlamentními volbami v roce 2017. Zmiňoval se třeba o stavbě vysokorychlostní železnice nebo omezení počtu poslanců. "Ta kniha je klasický předvolební marketingový nástroj," ukončila Hejlová.

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz