Zahraničí

Našli letadlo, které se ztratilo na Sibiři. Selhala mu část motoru

Našli letadlo, které se ztratilo na Sibiři. Selhala mu část motoru

Malé ruské letadlo zmizelo v pátek z radarů na Sibiří. Záchranářům se již podařilo stroj vypátrat. Ruské úřady potvrdily, že všech 19 lidí včetně pasažérů a tříčlenné posádky je v pořádku.

Nedaleko západosibiřského města Tomsk se v pátek ztratilo malé dopravní letadlo. Po stroji typu Antonov An-28, který patří ruské společnosti SiLA, vyhlásili pátrání. Zúčastnilo se ho i několik vrtulníků. Podle posledních informací agentury AP se letadlo nakonec našlo.

Nikdo na palubě nebyl zraněný. Mezi pasažéry byly i čtyři děti.

Související obsah

Posádka stroje, který letěl z města Kedrovy do Tomsku, vyslala nouzový signál. Letadlu totiž selhal jeden ze dvou motorů.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Zahraničí

Důležité Události

Krátká zpráva

Francie kvůli ponorkám povolává velvyslance z Austrálie a USA

Francie poprvé v historii povolala své velvyslance v Austrálii a Spojených státech ke konzultacím do Paříže. Díky novému bezpečnostnímu partnerství těchto velmocí a Velké Británie v Indo-Pacifiku, které má být protiváhou čínským mocenským ambicím, přišla Francie o mnohamiliardovou zakázku na dodávku konvenčních ponorek pro Austrálii. Ta místo nich hodlá koupit od USA ponorky s jaderným pohonem.

Krátká zpráva

Američané se omluvili za chybný útok v Kábulu, dron zabil sedm dětí

Americké ministerstvo obrany přiznalo, že srpnový útok rakety vypálené z dronu na auto u kábulského letiště byl chybou. Zahynulo při něm deset civilistů včetně sedmi dětí. Žádná z obětí nepatřila k Islámskému státu, který se přihlásil k smrtícímu atentátu u letiště o několik dní dříve, a ve voze nebyly žádné výbušniny. Oficiální verze dosud tvrdila opak.

Píše se na Deník.cz