Zahraničí

Manžele v Rusku naháněl medvěd, na stromech strávili déle než týden!

Manžele v Rusku naháněl medvěd, na stromech strávili déle než týden!
Zdroj: Profimedia

Měl to být krátký příjemný výlet k termálním pramenům, místo toho manželé na ruské Kamčatce strávili více než týden v divočině, kde je vytrvale pronásledoval agresivní medvěd. Velkou část doby strávili na stromech, navíc záhy přišli o veškeré jídlo.

O děsivém "dobrodružství" Antona a Niny Bogdanovových informoval s odkazem na ruská média britský zpravodajský portál The Sun.

Manželé si vyrazili na krátký výlet k termálním pramenům na Kamčatce, když jejich Mitsubishi Pajero necelých 20 kilometrů před cílem zapadlo do hluboké kaluže a uvízlo. V místě nebyl mobilní signál a manželé se rozhodli, že stráví noc v autě, než se po svých vypraví k turistickému centru a seženou si odtah.

Související obsah

Prý si byli moc dobře vědomi toho, že v oblasti je spousta volně žijících medvědů, takže na čelním skle nechali vzkaz, že jsou dva a že míří k turistickému centru. Nicméně tvrdí, že po nich stejně později nikdo nepátral.

Cestou zjistili, že je sleduje nebezpečná šelma. "Medvěda jdoucího za námi jsme si nejdřív nevšimli, byl úplně potichu. Nejdřív se nám podařilo ho vystrašit a zahnat. Ale pak se rozběhl přímo k nám," popsala okamžiky hrůzy Nina.

Se šelmou v zádech sprintovali k řece, kde vylezli na strom. "Ten medvěd manžela skoro zabil. Mrskla jsem po něm láhev s vodou, abych ho rozptýlila a Anton díky tomu na strom vyšplhal," doplnila žena. Po chvíli se za nimi zvíře vrhlo do koruny, jeho útok zarazili tím, že po něm hodili batoh. Jenže v tom bylo jejich jediné jídlo, které šelma snědla.

Medvěd je pak velmi bedlivě "hlídal" následující dva dny, takže museli spát na střídačku, aby věděli, co zrovna dělá. Až později se vzdálil natolik, že mohli Nina a Anton ze stromu slézt a vrhnout se do blízké řeky.

Související obsah

Jenže šelma je následovala i tam, takže museli vyšplhat na jiný strom, kde strávili další dva dny. Pak se pomalu, kousek po kousku, strom za stromem, manželé dokázali vrátit ke svému zapadlému autu. "Hned jak jsme se tam dostali, zaslechli jsme zvuky blížících se vozidel. Rozbrečela jsem se štěstím, když jsem ta auta viděla," uzavřela vyprávění Ruska.

Za poslední rok úřady na Kamčatce evidují čtyři útoky medvědů na lidi, vyžádaly si dva životy. Celkem v regionu žije asi 23 tisíc divokých medvědů, což je nejvíc v celém Rusku.

S medvědy se potýká v poslední době i Slovensko. Jednoho, který se nebál lidí, tam před měsícem utratili:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Probační služba přestala využívat náramky

Elektronický monitoring odsouzených a obviněných v listopadu skončil. Probační služba totiž měla problémy s dodavatelem náramků firmou SuperCom. Vrátí se tedy k namátkovým kontrolám. Ministerstvo spravedlnosti je na tuto variantu připraveno. Informoval o tom mluvčí ministerstva Vladimír Řepka.

Píše se na Deník.cz