Zahraničí

Těsně vedle muže v Malé Fatře udeřil blesk, tlaková vlna ho smetla a zranila

Těsně vedle muže v Malé Fatře udeřil blesk, tlaková vlna ho smetla a zranila
Zdroj: Horská záchranná služba SR

Slovenští horští záchranáři krátce před nedělním polednem vyrazili na pomoc manželům, v jejichž těsné blízkosti na Malé Fatře udeřil blesk. Odnesl to především muž, kterého smetla následná tlaková vlna. Kvůli špatnému počasí museli záchranáři na místo šlapat po svých.

O pomoc volala manželka zraněného muže. "Během sestupu z Velkého Rozsutce, ještě ve vrcholových partiích, oba nepřímo zasáhl blesk. Muž při pádu způsobeném tlakovou vlnou utrpěl vícečetná tržná zranění hlavy a cítil v nohách mravenčení," popsali horští záchranáři na facebooku.

Mužova manželka měla větší štěstí - sice spadla také, ale narozdíl od svého chotě vyvázla jen s oděrkami. Protože v oblasti v té chvíli stále řádily bouřky, nemohli záchranáři na místo vyrazit vrtulníkem.

Související obsah

Místo toho jim nezbylo nic jiného, než do Sedla Medziholie odjet terénním autem a zbytek cesty urazit pěkně po svých. "Po ošetření a poskytnutí neodkladné zdravotní péče, ho záchranáři na nosítkách snesli zpátky do sedla a odtud ho autem odvezli k čekající posádce zdravotníků. Ti ho transportovali do nemocnice," uzavřela popis události slovenská horská služba.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Zahraničí

Důležité Události

Krátká zpráva

Prezident Biden dostal třetí dávku covidové vakcíny

Prezident Spojených států Joe Biden obdržel třetí posilující dávku vakcíny Pfizer/BioNTech. Třetí dávku schválil minulý týden americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv pro lidi starší 65 let, zdravotníky či chronicky nemocné. Biden, jenž dostal druhou dávku v lednu, vyzval všechny Američany, kteří mají nárok, aby si třetí dávku nechali píchnout.

Krátká zpráva

Americký zpěvák R. Kelly je vinen ze sexuálního násilí, rozhodl soud

Soud v pondělí v New Yorku rozhodl o vině amerického zpěváka R. Kellyho v případu vydírání a sexuálního zneužívání mladých žen a nezletilých dívek. R. Kelly je známý především díky písni "I Believe I Can Fly". Slavnému umělci hrozí za jeho činy desítky let za mřížemi, dokonce až doživotní vězení, píše agentura AP. Vynesení rozsudku je naplánováno na 4. května. Prokuratura už v srpnu označila Kellyho za sexuálního predátora.

Píše se na Deník.cz