Domácí

Česko ovládne slunečné počasí. Závěr týdne přinese tropy. PŘEDPOVĚĎ

Počasí v Česku bude v následujícím týdnu přívětivé. Užijeme si především jasné oblohy a sluníčka. Zpočátku týdne se sice ochladí a výjimečně se může objevit i déšt, ale o víkendu by se měly teploty vyšplhat až k tropickým 31°C.

"Po přední straně tlakové výše se středem nad Britskými ostrovy bude v pondělí přes naše území přecházet od severozápadu studená fronta. Za ní k nám bude proudit chladnější vzduch od severozápadu. V druhé polovině týdne se bude tlaková výše přesouvat přes západní a střední Evropu dále k východu a po její zadní straně k nám začne proudit teplý vzduch od jihu. Ke konci období postoupí od západu do střední Evropy zvlněná studená fronta," informuje Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

V pondělí bude jasno až polojasno, k ránu v Čechách ojediněle mlhy, zejména na západě. Ráno a během dne od severozápadu bude převážně oblačno a místy, zejména v Čechách přeháňky, ojediněle i bouřky. Později od severozápadu nastane ubývání srážek a částečně i oblačnosti. Nejnižší noční teploty se budou pohybovat mezi 13 až 17 °C, na západě až 11 °C. Nejvyšší denní teploty pak mezi 21 až 25 °C.

Související obsah

Úterý bude ve znamení oblačna až polojasna a meteorologové očekávají i místy přeháňky. Nejnižší noční teploty spadnou na 14 až 10 °C. Nejvyšší denní teploty pak vystoupají na 20 až 24 °C.

Ve středu bude polojasno až skoro jasno, během dne přechodně až oblačno a na severu ojediněle přeháňky. Nejnižší noční teploty se budou pohybovat mezi 12 až 8 °C. Nejvyšší denní teploty poté mezi 21 až 25 °C.

I ve čtvrtek bude převážně polojasno, při zvětšené oblačnosti se ojediněle objeví přeháňky, zejména na severu. Nejnižší noční teploty 13 až 9 °C. Nejvyšší denní teploty 23 až 27 °C.

Související obsah

V pátek nás čeká jasno až polojasno. Nejnižší noční teploty spadnou až na 10 °C. Přes den bude až 29 °C.

I o víkendu bude jasno až polojasno. Postupně od západu meteorologové očekávají přibývání oblačnosti a na většině území přeháňky nebo bouřky. Nejnižší noční teploty budou zpočátku 11 až 15 °C, postupně 15 až 19 °C. Nejvyšší denní teploty  se vyšplhají k 26 až 31 °C.

Předpověď počasí na pondělí 19. července:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Píše se na Deník.cz