Domácí

Muž v Brně špatně zaparkoval, sám se udal a žadonil o pokutu

Nevšední telefonát na linku 156 pobavil brněnské strážníky. Zavolal jim totiž mladík, jenž sám sebe udal za špatné parkování. Doslova žadonil o pokutu. Že půjčené auto odstavil tam, kde neměl, zjistil zpětně z fotografie, kterou si pořídil před odchodem.

Mladik se na brněnskou městskou policii obrátil koncem minulého týdne. Ve čtvrt na dvě ráno na její lince oznámil, že chce ohlásit svůj vlastní dopravní přestupek.

"Odstavil prý auto na severu Brna a v plánu měl pokračovat z města autobusem. Před sebou dle svých slov držel fotografii, ze které až později zjistil, že neparkuje správně," uvedl mluvčí strážníků Jakub Ghanem.

Městská policie zároveň zveřejnila záznam kuriózního telefonátu. "Chtěl bych nahlásit sám sebe, že jsem zaparkoval na špatném místě. Uvědomil jsem si to až teď, když jsem koukal na fotku místa, kde parkuju. Je možné, že byste mi prosím dali pokutu a zaevidovali to? Uvědomil jsem si, že jsem úplnej idi**t a prostě potřebuju pokutu," naléhal řidič.

Související obsah

"Registrační značku půjčeného vozidla si však nepamatoval, a tak jen doplnil, že údaje pošle později e-mailem," doplnil Ghanem.

Přestože se s neobvyklými případy strážníci setkávají častěji v terénu než na tísňové lince, mladík se špatným svědomím z parkování nebyl zdaleka první. "V minulosti se tam například obrátila žena stojící na zastávce v Žabovřeskách. Uprostřed léta strážníkovi tvrdila, že před sebou vidí havrana. Udiveného operátora se ptala, jestli by hlídka mohla prověřit, zda na ptáka koncem zimy nezapomněli jeho kamarádi," uzavřel mluvčí.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Píše se na Deník.cz