Zahraničí

Microsoft po 20 letech oživí pana Sponku. Z nápovědy bude emotikon

Microsoft po 20 letech oživí pana Sponku. Z nápovědy bude emotikon
Zdroj: Microsoft

Legendární sponka z Microsoft Office se vrací. Neodbytný pomocníček v podobě okaté svorky patřil mezi nejpopulárnější kancelářské nástroje už na přelomu tisíciletí. Po 20 letech se jí teď mateřská společnost rozhodla opět vdechnout život.

Pamětníci ho znali jako pana Sponku. Na konci 90. let sloužil jako interaktivní nápověda uživatelům Microsoft Office v operačním systému Windows 97. Jeho život pak ale skončil s novou verzí z roku 2001. Uživateli oblíbená i nenáviděná kancelářská svorka se teď po 20 letech vrací jako emotikon. Informoval o tom zpravodajský server CNN.

Okatého virtuálního asistenta společnost oživí na základě častých podnětů od samotných uživatelů, kterým pan Sponka očividně chybí. V rámci mezinárodního dne emotikonů společnost na svém twitterovém účtu vyvěsila výzvu, že za 20 tisíc lajků tuto postavičku opět oživí jako emotikon. Toho uživatelé dosáhli za několika hodin.

Související obsah

Na modernizaci emotikonů a jejich převedení do 3D Microsoft pracuje už rok, kvůli novému designovému programu Fluent, který je podle společnosti jasnější, živější a lidštější. “Chceme, aby nový design pozvedl a uživatele potěšil,“ řekla pro CNN umělecká ředitelka společnosti Claire Anderson.

Legendární okatá sponka tak nahradí ikonku sponky obyčejné, kterou bylo možné vkládat do psaných textů. Na ostatních zařízeních jiných společnosti ale zůstane původní obyčejná sponka. Konsorcium Unicode v roce 2015 sice schválilo emotikon kancelářské sponky jako standardní znak, každý jednotlivý výrobce softwaru si ale může zvolit k jejich zobrazení vlastní grafiku.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz