Zahraničí

Rodičům pohřešované Maddie svitla naděje. Nové zjištění je povzbudilo

Rodičům pohřešované Maddie svitla naděje. Nové zjištění je povzbudilo
Zdroj: Profimedia

Rodiče Madeleine McCannové, která jako tříletá v roce 2007 beze stopy zmizela z portugalského letoviska Praia da Luz, ani po tolika letech neztrácejí naději. Povzbudila je dobrá zpráva z Číny, kde otec po 24 letech našel uneseného syna. Pomohly k tomu testy DNA.

Maddie McCannová se pohřešuje dlouhých 14 let. Němečtí kriminalisté tvrdí, že mají důkazy o tom, že ji někdo zavraždil. Jejich hlavním podezřelým je usvědčený pedofil Christian Brückner. Rodiče zmizelé dívenky tomu ale nevěří.

Kate a Gerry jsou i po tak dlouhé době přesvědčení, že svou dceru jednoho dne opět uvidí. Pomohl jim i podobný případ z Číny, který má po 24 letech šťastný konec. "Unesené děti mohou být nalezeny i po mnoha letech. Hledání Madeleine nikdy nevzdáme," vzkázali McCannovi na facebooku.

Guo Gangtang z čínské provincie Šan-tung přišel o svého syna v roce 1997, když byl ještě v batolecím věku. Někdo ho tehdy unesl z dvorku rodinného domu. Statečný muž procestoval přes 500 tisíc kilometrů ve snaze ho najít. Minulý týden se to konečně povedlo, upozornil portál BBC.

Související obsah

Policie Gangtangova syna vypátrala pomocí testů DNA. Už zadržela i podezřelé. Před domem měla chlapce vzít žena, na kterou na nádraží čekal její partner. Dítě potom měli prodat. Gangtang projel okolo 20 čínských provincií, jeho syn přitom celou dobu žil s cizí rodinou v Šan-tungu.

Maddie se v roce 2007 doslova vypařila z apartmánu v portugalském letovisku Praia da Luz. Její rodiče byli zrovna na večeři s přáteli v nedaleké restauraci. McCannovi mají ještě dvojčata, ta zůstala v postýlce netknutá. Kate byla dokonce několik měsíců mezi podezřelými. Portugalská policie případ vyřešit nedokázala, její němečtí kolegové tvrdí, že záhadu rozluští během několika měsíců.

Od loňského června je hlavním podezřelým z únosu a vraždy Maddie usvědčený pedofil Christian Brückner z Německa:

TN.cz

K tématu Zahraničí

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz