Domácí

Na Hodonínsku museli zdemolovat tornádem zasaženou střední školu

Vláda prodloužila stav nebezpečí na jižní Moravě v místech poničených tornádem do 23. srpna. Hasiči v Hodoníně v pondělí začali s poslední velkou demolicí. Těžká technika srovnala se zemí poškozenou budovu střední školy.

Hasiči a majitelé domů už zbořili téměř dvě stovky objektů poškozených tornádem a budova střední integrované školy v Hodoníně patří mezi poslední velké akce. Těžká technika ji začala rozebírat krátce po jedenácté hodině.

"Jedná se v podstatě o demolici dvou budov střední školy a části Zoo Hodonín," upřesnila tisková mluvčí hasičů Jana Urbancová.

Tornádo zničilo střechu školy a zbouralo několik zdí. Její opravu statik vyloučil, a proto se musí torzo budovy strhnout. Škola, ve které se učili řemeslu například mladí truhláři, bude nejspíš dočasně využívat náhradní prostory.

Související obsah

"Pokud se vše podaří tak, jak má, tak se do konce týdne začneme stahovat, " doplnila Urbancová.

Hasiče čeká do konce týdne pět menších demolic. Starostové budou mít dál k dispozici pomocnou sílu 150 vojáků a na místě bude dál zajišťovat bezpečnost také policie.

Zdroj: TN.cz
mobi, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

Spalovna v pražských Malešicích bude týden mimo provoz

Ve středu zachvátil spalovnu v Malešicích požár, několik dní až týden bude mimo provoz. Shořela jedna z budov rozsáhlého areálu. Do opětovného zprovoznění spalovny se bude pražský odpad vozit na skládky v okolí metropole.

Píše se na Deník.cz