Domácí

Gang zlodějů chtěl očesat třešňový sad! Ochránili ho místní obyvatelé

Obyvatelé obce Klapý na Litoměřicku zabránili nájezdu gangu zlodějů. Do třešňového sadu tamního zemědělského družstva vyrazila desítka česačů, kteří chtěli úrodu bez povolení sklidit. Díky všímavosti tamních obyvatel se ale museli zpovídat policii.

Nelegální česači přijeli do obce Klapý na Litoměřicku několika osobními auty. Využili křoví pod sadem, které jim posloužilo jako úkryt přepravek, do nichž chtěli nasbírat cizí ovoce. Tamní obyvatelé si jich však všimli a zalarmovali strážníky.

Podle vedení družstva nejsou krádeže ovoce v této lokalitě nic neobvyklého. "Mají vychytané, kdy tam není hlídač, přelezou klidně plot, najdou si skulinku. Kradou nám i meruňky, občas řepku, ale to spíš pro králíky," řekla Ilona Lubasová ze Zemědělského družstva Klapý.

Související obsah

Zdánlivá banalita krádeže třešní může v důsledku znamenat podle paragrafu 205 trestního zákona i odnětí svobody ve výši jednoho roku.

md, ts, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Princ Harry usiluje o možnost platit si policejní ochranu během pobytu v Británii

Britský princ Harry podle svých právních zástupců právně napadá rozhodnutí britské vlády, které mu brání osobně platit za policejní ochranu pro sebe a svou rodinu během pobytu ve Velké Británii. Podle CNN Harryho právníci uvedli, že právní výzvu inicioval už v září loňského roku, ale rozhodl se tuto informaci nyní zveřejnit, "aby uvedl fakta na pravou míru" kvůli tomu, že informace unikla do britských bulvárních novin.

Krátká zpráva

Exprezident Porošenko se vrátí na Ukrajinu, aby čelil obviněním z vlastizrady

Bývalý ukrajinský prezident Petro Porošenko se chce v pondělí vrátit na Ukrajinu, aby bojoval proti obviněním z vlastizrady. Podle prokurátora byl coby jeden z nejbohatších ukrajinských podnikatelů zapojen do prodeje velkého množství uhlí, které pomohlo financovat Ruskem podporované separatisty na východní Ukrajině v letech 2014–2015, uvedla agentura AP. Porošenko trvá na tom, že je nevinný, a svého nástupce Volodymyra Zelenského obvinil ze snahy ho politicky zdiskreditovat.

Píše se na Deník.cz