Domácí

Práce hasičů na Moravě skončila, obří konvoj vyrazí na cestu domů

Ve středu končí po několika týdnech práce hasičů, kteří zasahovali v oblastech postižené tornádem. Konvoj těžké techniky se vydá z Mikulčic do Brna a může způsobit zdržení v dopravě. Hasiči proto prosí řidiče o shovívavost.

Hasiči pomáhali v oblastech poničených tornádem s demolicí domů, které byly nenávratně poškozeny. Poslední práce dokončily v úterý.

"Činnost Záchranného útvaru HZS ČR v tornádem postižených obcích dnes končí. Kolem 16. hodiny vyrazí zpět na základny konvoj 35 kusů techniky vč. nadrozměrné. Z Mikulčic pojede v doprovodu PČR na D2 směr Brno. Vzhledem k velikosti konvoje prosíme řidiče o shovívavost," uvedl ve středu mluvčí jihomoravský hasičů Jaroslav Mikoška. V zasažených vesnicicích budou ale i nadále pomáhat vojáci.

Související obsah

"V Moravské Nové Vsi armáda končí s buňkami pro lékaře, protože je potřebuje jinde. Nahradí je v podstatě hned buňky policie, takže fungovat bude všechno dál, jako do teď," informoval v pondělí hejtman Jihomoravského kraje Jan Grolich (KDU-ČSL).

Ničivé tornádo si vyžádalo šest obětí, okolo 200 zraněných a okolo 1200 zničených domů, z nichž přes 100 muselo jít kompletně k zemi.

Zasažená oblast na jižní Moravě se bude s následky potýkat nejspíš několik let. Tornádo dosáhlo druhé nejvyšší síly EF4, vítr tak dosahoval rychlosti mezi 267 až 322 kilometry v hodině. Prohnalo se 26 kilometrů dlouhou a přibližně půl kilometru širokou oblastí.

Zdroj: TN.cz
TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

Hvězdný herec z Harryho Pottera zkolaboval při golfu

Anglický herec Tom Felton (34), hvězdný představitel rivala hlavního hrdiny z filmů o Harry Potterovi Draca Malfoye, zkolaboval při golfovém utkání celebrit ve Spojených státech. Ze hřiště ho musela odvézt záchranka. O zdravotním stavu herce a vášnivého golfisty nejsou k dispozici bližší informace.

Krátká zpráva

Chlapec v Nizozemsku vyhrál soud, může se očkovat proti covidu

Dvanáctiletý chlapec se v Nizozemsku obrátil na soud, protože mu otec zakázal očkování proti covidu-19. Kluk o vakcínu moc stál, aby se mohl vídat s nemocnou babičkou a neohrozil ji. V zemi je možné očkování od 12 let se souhlasem obou rodičů. Soudce se přiklonil na stranu chlapce, jehož rodiče jsou rozvedení.

Píše se na Deník.cz