Koronavirus

Velké změny. Někde nová očkovací místa vznikají, jinde naopak končí

Zatímco vznikají nová očkovací centra, kam mohou lidé chodit bez registrace, tak klasická očkovací centra postupně končí. Například na jihu Čech není jejich kapacita využita a tak se očkování přesune do ambulancí nemocnic.

Jihočeský kraj byl první, který vysokokapacitní očkovací centra zavedl. První se otevřelo koncem ledna v Českých Budějovicích. Následovala další ve všech okresních městech. Po půl roce začne kraj jejich provoz postupně ukončovat.


"Pokud očkovacím centrem denně projde 150 nebo 200 lidí, tak nedává smysl, abychom stáli ve velké sportovní hale, kde už dneska mohou všichni sportovat," vysvětlil hejtman Jihočeského kraje Martin Kuba (ODS). 

Ve čtvrtek tak skončí provoz očkovacího centra v Českém Krumlově. Očkování se následně přesune do ambulance. "Je rozumné vrátit očkování zpátky do nemocnice, kde denní kapacita je zhruba 260 lidí a jsme schopni ji regulovat podle zájmu. Buď přidávat, nebo ubírat očkovací dny," řekl ředitel nemocnice Vojtěch Remeň.

Související obsah

Další očkovací centra bude kraj ukončovat podle toho, jak bude využita jejich kapacita. Kraj naopak spouští očkování bez registrace, které by mělo začít příští týden v Českých Budějovicích.


"Bude probíhat v očkovacím centru na Výstavišti, protože nám nedává smysl přesouvat počítače a celou agendu a sestřičky někam do obchodního centra," řekl Kuba.

Související obsah

Na jihu Čech dostalo minimálně první dávku vakcíny 52 procent obyvatel. Nejméně lidí je naočkováno v pohraničí, kraj by tam chtěl více zapojit praktické lékaře.

mb, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Koronavirus

Důležité Události

Píše se na Deník.cz