Koronavirus

Pandemie v oblíbených destinacích sílí. Zavádí další zákazy a omezení

Covidová pandemie ve světě neustupuje. Připravili jsme proto přehled, jak to momentálně vypadá v oblíbených turistických destinacích.

Chorvatsko


V Chorvatsku v úterý přibylo 146 nových případů nákazy. Momentálně se největší počty nakažených drží v oblasti Zadaru, kde už přikročili ke zpřísnění podmínek pro kulturní akce. A podle tamních médií se uvažuje o dalším zpřísnění opatření.

Související obsah

Řecko


V Řecku v úterý zaznamenali největší nárůst od poloviny dubna, konkrétně přes 3,5 tisíce případů. Řecko už přijalo přísnější pravidla pro provoz barů, restaurací nebo diskoték a také důsledně kontroluje bezinfekčnost u všech, kteří cestují na ostrovy.

Itálie


Situace se zhoršuje i v Itálii, kde opět zaznamenali více než dvojnásobný přírůstek oproti minulému týdnu.

Francie


Hodně špatná je situace ve Francii. Podle ministra zdravotnictví Oliviera Vérana se šíření viru během jediného týdne zrychlilo o 150 %, což prý Francie nikdy dřív nezažila. Od středy tak musí covidový pas předkládat i návštěníci kin nebo muzeí. Původně byl povinný u akcí nad tisíc účastníků.

Související obsah

Španělsko


Ve Španělsku evidují za úterý přes 27 tisíc nových případů. Minulý týden v úterý jich ale bylo 43 tisíc. Podle ministryně zdravotnictví Caroliny Dariasové je 83 % nakažených neočkovaných proti koronaviru.

Slovensko


I na Slovensku počet případů roste, v úterý tam bylo nahlášeno 46 nových případů. Země od pondělí zpřísnila podmínky pro vstup na své území a český ministr zahraničí Jakub Kulhánek (ČSSD) po úterním jednání s protějšky ze Slovenska, Maďarska a Rakouska nevyloučil nutnost dalších opatření na hranicích kvůli koronaviru.

mb, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Koronavirus

Důležité Události

Píše se na Deník.cz