Domácí

Senior na ústeckém nádraží vyšplhal na stožár, vlaky měly zpoždění

Sedmdesátiletý muž ve čtvrtek na nádraží v Ústí nad Labem odpoledne vyšplhal na stožár. Vlaková doprava kvůli tomu nabírala zpoždění. Na místě zasahovala policie.

Na stožár železničního vedení na ústeckém nádraží ve čtvrtek odpoledne vylezl s českou vlajkou neznámý muž.

"Sedmdesátiletý pán vylezl na stožár vedle nástupiště a chtěl mluvit se zástupci místní samosprávy. Na místě jsme měli naše vyjednavače, kteří se snažili pána přemluvit, aby slezl z toho stožáru dolů," sdělila mluvčí ústeckých policistů Jana Slámová.

Související obsah

Senior na stožáru vydržel bezmála 4 hodiny. Ačkoliv se chvílemi zdálo, že se chystal slézt dolů už dřív, na stožáru nakonec pořád vytrvale zůstával. S mužem mluvili dva policejní vyjednavači. Senior byl vybaven horolozecekým jištěním.

Poté, co muž slezl o něco níž, tak se zase vrátil na původní, vyšší místo ke svému batohu, kde svůj protest zahájil. Následně dolů spustil dvě dřevěná prkna. Na okamžik se pak zdálo, že se bude balit, ale nakonec senior vyjednavačům hodil tašku plnou zřejmě nějakých papírových dokumentů.

Související obsah

Na opravdovou cestu dolů se muž vydal kolem čtvrt na sedm. Nejprve sundal vlajku, a pak se vrátil pro svůj batoh. Na místě byli připaveni zasáhnout policisté, hasiči i a záchranáři, ale hbitý senior s přehledem slezl sám a odešel po svých.

Doprava výrazněji omezená nebyla. "Naše vlaky mělyzdržení zhruba do minut. Jezdily buď na jedné koleji nebo odklonem," uvedly České dráhy.

Mimořádný přímý přenos můžete sledovat přímo v článku.

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz