Koronavirus

Olympionička má těžší průběh, řekl Vojtěch. Její zástupci to odmítají

Letní olympijské hry v Tokiu ještě ani nezačaly a z Japonska chodí jedna špatná zpráva za druhou. Nakažení jsou už čtyři sportovci a jedna z nakažených sportovkyň má podle ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha (za ANO) dokonce těžší průběh a skončila v nemocnici. Kauzou se zabýváme také živě na TN LIVE.

Česká olympijská výprava řeší velký skandál, který zřejmě ještě nekončí. Z Tokia přichází zprávy o dalších a dalších nakažených. Jako první se nemoc prokázala u neočkovaného lékaře Vlastimila Voráčka. Po něm následoval trenér beachvolejbalistek Simon Nausch a pokračovala vlna sportovců.

Pozitivní je silniční cyklista Michal Schlegel, beachvolejbalista Ondřej Perušič, stolní tenista Pavel Širuček a beachvolejbalistika Markéta Nausch Sluková. Všichni cestovali v jednom letadle.

Související obsah

Podle ministra Vojtěcha neprobíhá u všech nakažených nemoc bez problémů. "Pokud vím, tak jedna z těch sportovkyň dokonce má těžší průběh. Nevím, jestli je to pravda, ale myslím, že byla odvezena do nemocnice na podporu kyslíkem," řekl Vojtěch v Televizních novinách. Jedinou nakaženou ženou je zatím beachvolejbalistka Sluková.

"Není to tedy tak, že by ti sportovci byli úplně bez příznaků. Ony ty příznaky se taky objevují s určitým zpožděním," dodal Vojtěch.

Podle agentury Sport Invest Marketing, která zastupuje nakaženou beachvolejbalistku, ale Nausch Sluková v nemocnici není. "Beachvolejbalistka Markéta Nausch Sluková není v nemocnici s těžkým průběhem covidu, jak se objevilo v několika včerejších zprávách. Ve čtvrtek absolvovala pouze běžnou kontrolu dle standardů japonských organizátorů," uvedla agentura.

Související obsah

Ministerstvo i hygienu nyní bude zajímat, co se dělo na palubě vládního speciálu, ve kterém nakažení cestovali. "Podle informací, které jsou dostupné i v médiích, nebyla dodržena například ochrana dýchacích cest na palubě letadla. Ukazuje to, jak důležité je zaprvé očkování a také dodržování těch protiepidemických opatření, protože pak vznikají podobné clustery jako tento," uvedl ministr.

Olympiáda ještě ani nezačala a koronavirus už jí láme vaz. Tokio hlásí zhruba 100 nakažených sportovců. Více se dozvíte v reportáži:

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz