Koronavirus

Dobrá zpráva pro Čechy. Chorvatsko změnilo pravidla cestování

Dobrá zpráva pro Čechy. Chorvatsko změnilo pravidla cestování
Zdroj: Getty Images

Češi, kteří se nechali naočkovat hned po startu vakcinace v zimě, se mohli setkat při cestě do Chrovatska s problémem. Oblíbená dovolenková destinace totiž uznávala očkování pouze do 210 dnů od druhé dávky. To se teď změnilo.

Čechům naočkovaným v prvních týdnech od spuštění vakcinace hrozilo, že se budou kvůli dovolené v Chorvatsku stejně muset nechat otestovat. Za očkovaného člověka totiž země považovala pouze toho, kdo druhou dávku dostal před méně než sedmi měsíci.

To by se už teď nebo v závěru léta týkalo především zdravotníků, učitelů nebo seniorů, kteří přišli na řadu s vakcínou jako první. Záhřeb naštěstí dobu platnosti protáhl na devět měsíců a komplikace jim tak na hranicích o prázdninách nehrozí, informoval v pátek ministr zahraničí Jakub Kulhánek (ČSSD).

"Dobrá zpráva pro naše turisty mířící do Chorvatska. I díky naší iniciativě Chorvaté prodloužili dobu platnosti očkování ze 7 na 9 měsíců po druhé dávce," napsal na twitteru.

Související obsah

"Češi naočkovaní mezi prvními na začátku roku tak budou moci nadále cestovat do Chorvatska s očkovacím certifikátem," doplnil Kulhánek.

Kromě očkování je možné do Chorvatska přijet s negativním PCR testem ne starším 72 hodin nebo antigenním ne starším 48 hodin. Země uznává také potvrzení o prodělání covidu-19 v uplynulých 180 dnech.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Další podpora Ukrajiny. Spojené státy pošlou pomoc za 933 miliard korun

Šéf Bílého domu Joe Biden podepsal zákon o poskytnutí pomoci Ukrajině ve výši téměř 933 miliard korun. Vojenská a humanitární podpora je údajně nejvyšším balíkem americké zahraniční pomoci za posledních alespoň 20 let. Spojené státy Ukrajině od začátku války poslaly pomoc zhruba za 1,26 bilionu korun.

Píše se na Deník.cz