Koronavirus

Dobrá zpráva pro Čechy. Chorvatsko změnilo pravidla cestování

Dobrá zpráva pro Čechy. Chorvatsko změnilo pravidla cestování
Zdroj: Getty Images

Češi, kteří se nechali naočkovat hned po startu vakcinace v zimě, se mohli setkat při cestě do Chrovatska s problémem. Oblíbená dovolenková destinace totiž uznávala očkování pouze do 210 dnů od druhé dávky. To se teď změnilo.

Čechům naočkovaným v prvních týdnech od spuštění vakcinace hrozilo, že se budou kvůli dovolené v Chorvatsku stejně muset nechat otestovat. Za očkovaného člověka totiž země považovala pouze toho, kdo druhou dávku dostal před méně než sedmi měsíci.

To by se už teď nebo v závěru léta týkalo především zdravotníků, učitelů nebo seniorů, kteří přišli na řadu s vakcínou jako první. Záhřeb naštěstí dobu platnosti protáhl na devět měsíců a komplikace jim tak na hranicích o prázdninách nehrozí, informoval v pátek ministr zahraničí Jakub Kulhánek (ČSSD).

"Dobrá zpráva pro naše turisty mířící do Chorvatska. I díky naší iniciativě Chorvaté prodloužili dobu platnosti očkování ze 7 na 9 měsíců po druhé dávce," napsal na twitteru.

Související obsah

"Češi naočkovaní mezi prvními na začátku roku tak budou moci nadále cestovat do Chorvatska s očkovacím certifikátem," doplnil Kulhánek.

Kromě očkování je možné do Chorvatska přijet s negativním PCR testem ne starším 72 hodin nebo antigenním ne starším 48 hodin. Země uznává také potvrzení o prodělání covidu-19 v uplynulých 180 dnech.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Koronavirus

Důležité Události

Krátká zpráva

Kauza Čapí hnízdo míří znovu ke státnímu zástupci

Pražští kriminalisté doplnili spis v kauze "Čapí hnízdo". Policistům na konci srpna totiž státní zástupce vrátil případ k došetření. "V pondělí jsme předali spisový materiál na Městské státní zastupitelství v Praze," informovali na twitteru kriminalisté. Výslech mimo jiné absolvoval například premiérův syn Andrej Babiš mladší.

Píše se na Deník.cz