Domácí

Český olympijský výbor přiznal chybu. Šéf je připraven rezignovat

Český olympijský výbor (ČOV) čelí skandálu, který nemá obdoby. Z cestujících v letadle, které vypravil, se nakazilo covidem-19 už šest osob. Kritika se na něj kvůli tomu valí ze všech stran. Hostem Televizních novin byl předseda ČOV Jiří Kejval, který přiznal, že vzít na palubu neočkovaného lékaře byla chyba.

Letní olympijské hry v Tokiu v pátek odstartovaly, ale více než olympijské naděje České republiky se řeší nové a nové případy nákazy covidem-19.

Pozitivně testováni byli už čtyři sportovci a jeden trenér. Všichni cestovali v letadle, ve kterém letěl i lékař Vlastimil Voráček. Ten nebyl očkován proti covidu a právě u něho se nemoc prokázala jako u prvního. Neočkovaného lékaře na palubu vládního speciálu pustil ČOV. Nyní připouští, že to byla chyba.

Související obsah

"Zpětně se zdá, že to určitě byla chyba. Děláme teď vyšetřování toho, jak se to vůbec mohlo stát," přiznal Kejval. "Primární problém je, že jsme měli nakaženého člověka na palubě," dodal.


Každý člověk na palubě měl podle Kejvala absolvovat dva testy. A to 96 a 72 hodin před odletem. Na palubě prý byli také lidé, kteří měli na dodržování pravidel dohlížet. "Vše vyšetřujeme, ale podle prvních zpráv let probíhal standartně, ale byl extrémně dlouhý. Trval 14 hodin a ještě 8 hodin byli sportovci na letišti," řekl šéf ČOV.

Související obsah


Kejval je prý připraven i rezignovat. "Pokud se zjistí, že jsem za to zodpovědný, tak nepochybně," odpověděl Kejval.


V rozhovoru promluvil také o tom, jaká je momentálně nálada v českém týmu a zda sportovcům plánují kompenzovat peníze, které mohli na olympiádě získat. Celý rozhovor s Jiřím Kejvalem si poslechněte sami:

Jaké jsou názory odborníků na rozšíření koronaviru v českém týmu jsme se věnovali v reportáži:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

Zatčený katalánský expremiér Puigdemont opustil vězení

Italská policie v pátek zatkla na Sardinii bývalého šéfa katalánské vlády Carlese Puigdemonta. Po několikahodinovém zadržení byl však propuštěn. Puidgemont ve čtvrtek cestoval z Bruselu do Alghera kvůli návštěvě kulturní události a na setkání s regionálním lídrem a ombudsmanem Sardinie. Když dorazil na letiště ve městě Alghero, zastavila ho pohraniční policie, píše agentura AP. Italský soud bude nyní rozhodovat, zda jej vydá do Španělska. Tam čelí obvinění za pobuřování a za zorganizování nezákonného referenda o nezávislosti Katalánska v roce 2017.

Píše se na Deník.cz