Domácí

Český olympijský výbor přiznal chybu. Šéf je připraven rezignovat

Český olympijský výbor (ČOV) čelí skandálu, který nemá obdoby. Z cestujících v letadle, které vypravil, se nakazilo covidem-19 už šest osob. Kritika se na něj kvůli tomu valí ze všech stran. Hostem Televizních novin byl předseda ČOV Jiří Kejval, který přiznal, že vzít na palubu neočkovaného lékaře byla chyba.

Letní olympijské hry v Tokiu v pátek odstartovaly, ale více než olympijské naděje České republiky se řeší nové a nové případy nákazy covidem-19.

Pozitivně testováni byli už čtyři sportovci a jeden trenér. Všichni cestovali v letadle, ve kterém letěl i lékař Vlastimil Voráček. Ten nebyl očkován proti covidu a právě u něho se nemoc prokázala jako u prvního. Neočkovaného lékaře na palubu vládního speciálu pustil ČOV. Nyní připouští, že to byla chyba.

Související obsah

"Zpětně se zdá, že to určitě byla chyba. Děláme teď vyšetřování toho, jak se to vůbec mohlo stát," přiznal Kejval. "Primární problém je, že jsme měli nakaženého člověka na palubě," dodal.


Každý člověk na palubě měl podle Kejvala absolvovat dva testy. A to 96 a 72 hodin před odletem. Na palubě prý byli také lidé, kteří měli na dodržování pravidel dohlížet. "Vše vyšetřujeme, ale podle prvních zpráv let probíhal standartně, ale byl extrémně dlouhý. Trval 14 hodin a ještě 8 hodin byli sportovci na letišti," řekl šéf ČOV.

Související obsah


Kejval je prý připraven i rezignovat. "Pokud se zjistí, že jsem za to zodpovědný, tak nepochybně," odpověděl Kejval.


V rozhovoru promluvil také o tom, jaká je momentálně nálada v českém týmu a zda sportovcům plánují kompenzovat peníze, které mohli na olympiádě získat. Celý rozhovor s Jiřím Kejvalem si poslechněte sami:

Jaké jsou názory odborníků na rozšíření koronaviru v českém týmu jsme se věnovali v reportáži:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz