Domácí

Rozsáhlý požár v Uhříněvsi: K hoříci hale vyjelo 16 jednotek hasičů

Kvůli rozsáhlému požáru haly v Praze vyhlásili hasiči třetí stupeň požárního poplachu. V hale bylo uskladněné zboží do drogerií. Po půl sedmé večer hasiči informovali, že se jim daří dostat požár pod kontrolu, krátce po sedmé, že požár lokalizovali. Škodu odhadli na 120 milionů korun.

Celkem 16 hasičských jednotek, sedm profesionálních a devět dobrovolných, vyjelo v neděli odpoledne k požáru haly v Uhříněvsi v Praze. Oznámení přišlo krátce před 17. hodinou.


"Jedná se o požár haly na ploše 10krát 30 metrů v plném rozsahu. S ohledem na počet jednotek byl vyhlášen třetí stupeň poplachu," uvedl mluvčí hasičů Martin Kavka.

"Chemici provádí měření koncetrace škodlivin do ovzduší respektive do obytných částí v okolí. Preventivně doporučujeme obyvatelům v okolí haly nevětrat. Hydrantová síť nestíhá doplňovat cisterny, je proto zřízena kyvadlová doprava vody, používáme i výškovou techniku," uvedli hasiči.

Související obsah


Nad místem se vznášel hustý dým. Ten byl vidět až z Mníšku pod Brdy, který je asi 30 kilometrů daleko vzdušnou čarou.

"V hale je uskladněno drogistické zboží. Na místo míří další jednotky. Požár se zatím nedaří dostat pod kontrolu," dodal Kavka ve čtvrt na šest večer. Na místo vyrazil i hasičský vrtulník. 

"Požár se nám daří postupně dostávat pod kontrolu. Informaci o požáru a o měření koncentrací byly předány zástupcům dotčených městských část," informoval Kavka po půl sedmé večer.

Kolem čtvrt na osm večer pak už měli oheň plně pod kontrolou. "Probíhá dohašování, které je náročné s ohledem na zřícení části haly," okomentoval Kavka.

Menší plameny šlehaly z haly až dlouho do noci. Hasiči totiž nechali v jedné části kontrolovaně vyhořet požárem poničený uskladněný materiál.

Při zásahu se jednomu dobrovolnému hasiči přehřál organismus. Postarali se o něj lékaři, nejednalo se o vážný případ.

Odhad způsobené škody je 120 milionů korun. Příčinu požáru vyšetřuje hasičský a policejní vyšetřovatel.
 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Píše se na Deník.cz