Domácí

Požár haly v Praze napáchal obří spoušť, škoda je přes 100 milionů!

Požár skladovací haly v pražské Uhříněvsi z nedělního odpoledne se stále dohašuje. Plameny z budovy šlehaly ještě v noci, protože tam hasiči nechali kontrolovaně vyhořet poškozený materiál. Předběžná škoda je 120 milionů korun.

Hustý černý kouř byl vidět na kilometry daleko. Do Bečovské ulice v Uhříněvsi v neděli odpoledne postupně vyjelo osmnáct jednotek hasičů.

"V  neděli v 16:51 byl na operační středisko nahlášen požár v Uhříněvsi. Jednalo se o požár skladovacího objektu s drogistickým vybavením," řekl ředitel pražských hasičů Luděk Prudil.

Část haly se kvůli poškození zřítila. Hasiči doporučili lidem v okolí nevětrat. Toxické zplodiny v ovzduší ale chemici v okolí nenaměřili.

Související obsah

Tamní hydrantová síť potřebám hasičů nestačila. Ti tak museli vodu dovážet kyvadlově z okolí.

Dva hasiči se při zásahu zranili. Po dvou hodinách práce se požár podařilo lokalizovat. Práce na místě ale pokračovaly celou noc. Část zničeného materiálu totiž hasiči nechali dohořet. Z místa se tak ozývaly rány, které způsobily v plamenech a žáru explodující spreje.

Související obsah

Škoda je zatím vyčíslena na více než 100 milionů korun. Do budovy se ale hasiči ještě nedostali, a tak nemohli určit přesnou příčinu požáru.

mobi, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz