Počasí

Tropické léto nekončí, pršet moc nebude. Velká PŘEDPOVĚĎ na měsíc

Tropické léto nekončí, pršet moc nebude. Velká PŘEDPOVĚĎ na měsíc
Zdroj: Getty Images

Počasí se nepokazí ani ve druhé polovině letních prázdnin. Teploty se v závěru července a v srpnu několikrát vyšplhají na 30 stupňů Celsia. Tento týden se ještě přiženou silné bouřky, poté už podle Českého hydrometerologického ústavu (ČHMÚ) pršet příliš nebude.

Teploty většinou mezi 25 až 30 stupni a jasná obloha bez deště. Taková má být podle meteorologů druhá půlka letních prázdnin. Tropická třicítka ale bude na teploměru jen někdy. ČHMÚ předpokládá, že srpen bude teplotně průměrný až slabě podprůměrný.

V týdnu od 26. července do 1. srpna má být průměrně 26 stupňů, teploty ale mohou klesnou i k 22 stupňům, nebo naopak přesáhnout 30 stupňů, zejména na jihovýchodě Česka. "První týden bude teplotně průměrný až slabě nadprůměrný, na jeho konci se ochladí. Minimální noční teploty se budou pohybovat zpočátku i kolem 16 stupňů, na konci týdne kolem 13 stupňů," uvedli meteorologové.

Týden od 2. do 8. srpna bude o něco chladnější, průměrně bude 24 stupňů. Teploty se opět mohou vyšplhat k 30 stupňům, ale také spadnout na 20 stupňů. V noci bude průměrně 13 stupňů.

Související obsah

"Ostatní dva týdny budou pravděpodobně teplotně průměrné," konstatoval ČHMÚ. Od 9. do 15. srpna můžeme očekávat teploty mezi 22 a 26 stupni, v noci pak stupňů dvanáct. V týdnu od 16. do 22. srpna může být až 30 stupňů, průměrně však 25 stupňů a v noci okolo 12 stupňů.

Tento týden udeří silné bouřky, potom už moc pršet nemá. "Období jako celek bude pravděpodobně srážkově průměrné, začátek slabě nadprůměrný, jinak průměrný s úhrny kolem 20 milimetrů," uzavřeli meteorologové.

Meteorologové vydali další varovaní před bouřkami:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Počasí

Důležité Události

Krátká zpráva

Zatčený katalánský expremiér Puigdemont opustil vězení

Italská policie v pátek zatkla na Sardinii bývalého šéfa katalánské vlády Carlese Puigdemonta. Po několikahodinovém zadržení byl však propuštěn. Puidgemont ve čtvrtek cestoval z Bruselu do Alghera kvůli návštěvě kulturní události a na setkání s regionálním lídrem a ombudsmanem Sardinie. Když dorazil na letiště ve městě Alghero, zastavila ho pohraniční policie, píše agentura AP. Italský soud bude nyní rozhodovat, zda jej vydá do Španělska. Tam čelí obvinění za pobuřování a za zorganizování nezákonného referenda o nezávislosti Katalánska v roce 2017.

Píše se na Deník.cz