Domácí

VIDEO: Muž ležel doma bez známek života, zachránili ho až policisté

Duchaplné jednání předvedli v pátek pražští policisté, kteří vyjížděli do ulice Nechvílova v Praze 4, kde se nacházel muž bez známek života. Na místě provedli profesionální resuscitaci a záchranili tím muži život.

Před domem na policisty už čekala sousedka, která je pustila dovnitř a navedla do bytu v 7. patře, kde měl zkolabovat muž. Na místo mezitím dorazili také jejich kolegové z místního oddělení Jižní Město, kteří jim po celou dobu asistovali.

"V obývacím pokoji na gauči se nacházel muž bez známek života a jeho žena mu poskytovala první pomoc. Policisté si nachystali přístroj AED neboli defibrilátor, který je součásti výbavy služebních vozidel. Je to přístroj, který je schopen elektrickým výbojem obnovit správnou činnost srdce," uvedla policejní mluvčí Violetta Siřišťová.

Související obsah

Ten však v prvopočátku nedoporučil výboj, a tak policisté zahájili nepřímou srdeční masáž. Po zhruba třech minutách přístroj AED vyhodnotil, že podá výboj, kdy tak učinil. Policisté dále v nepřímé srdeční masáži pokračovali a střídali se při ní.

Po několika minutách se na místo dostavila posádka zdravotní záchranné služby, která muže připojila na přístroj "Lucas" a pokračovala v oživování. Jakmile pacienta stabilizovala, byl převezen do nemocnice.

Na to, jak správně provést resuscitaci, se můžete podívat ve videu výše.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

Přes náznak smíru vypálila KLDR další zkušební raketu

Severní Korea vypálila neupřesněnou střelu do moře směrem k Japonsku. Podle japonského ministerstva obrany šlo pravděpodobně o balistickou raketu. Stalo se tak tři dny poté, co vlivná sestra severokorejského diktátora Kim Jo-čong zmínila možnost obnovení rozhovorů s Jižní Koreou při zachování vzájemné úcty.

Krátká zpráva

Prezident Biden dostal třetí dávku covidové vakcíny

Prezident Spojených států Joe Biden obdržel třetí posilující dávku vakcíny Pfizer/BioNTech. Třetí dávku schválil minulý týden americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv pro lidi starší 65 let, zdravotníky či chronicky nemocné. Biden, jenž dostal druhou dávku v lednu, vyzval všechny Američany, kteří mají nárok, aby si třetí dávku nechali píchnout.

Krátká zpráva

Americký zpěvák R. Kelly je vinen ze sexuálního násilí, rozhodl soud

Soud v pondělí v New Yorku rozhodl o vině amerického zpěváka R. Kellyho v případu vydírání a sexuálního zneužívání mladých žen a nezletilých dívek. R. Kelly je známý především díky písni "I Believe I Can Fly". Slavnému umělci hrozí za jeho činy desítky let za mřížemi, dokonce až doživotní vězení, píše agentura AP. Vynesení rozsudku je naplánováno na 4. května. Prokuratura už v srpnu označila Kellyho za sexuálního predátora.

Píše se na Deník.cz