Domácí

VIDEO: Muž ležel doma bez známek života, zachránili ho až policisté

Duchaplné jednání předvedli v pátek pražští policisté, kteří vyjížděli do ulice Nechvílova v Praze 4, kde se nacházel muž bez známek života. Na místě provedli profesionální resuscitaci a záchranili tím muži život.

Před domem na policisty už čekala sousedka, která je pustila dovnitř a navedla do bytu v 7. patře, kde měl zkolabovat muž. Na místo mezitím dorazili také jejich kolegové z místního oddělení Jižní Město, kteří jim po celou dobu asistovali.

"V obývacím pokoji na gauči se nacházel muž bez známek života a jeho žena mu poskytovala první pomoc. Policisté si nachystali přístroj AED neboli defibrilátor, který je součásti výbavy služebních vozidel. Je to přístroj, který je schopen elektrickým výbojem obnovit správnou činnost srdce," uvedla policejní mluvčí Violetta Siřišťová.

Související obsah

Ten však v prvopočátku nedoporučil výboj, a tak policisté zahájili nepřímou srdeční masáž. Po zhruba třech minutách přístroj AED vyhodnotil, že podá výboj, kdy tak učinil. Policisté dále v nepřímé srdeční masáži pokračovali a střídali se při ní.

Po několika minutách se na místo dostavila posádka zdravotní záchranné služby, která muže připojila na přístroj "Lucas" a pokračovala v oživování. Jakmile pacienta stabilizovala, byl převezen do nemocnice.

Na to, jak správně provést resuscitaci, se můžete podívat ve videu výše.

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz