Zahraničí

Dívka uvězněná v těle stařenky je po smrti. Matka: "Bolest je nesnesitelná"

Dívka uvězněná v těle stařenky je po smrti. Matka: "Bolest je nesnesitelná"
Zdroj: Profimedia/Brighton Argus/Solent News & Photo Agency

Ashanti Elliot-Smithová, 18letá Britka uvězněná v těle 144leté ženy, zemřela. Žena trpěla progerií, vzácným onemocněním způsobujícím předčasné stárnutí těla. Její matka je nyní odhodlaná zařídit majestátní pohřeb, a to tak, jak by si Ashanti přála.

V květnu oslavila osmnáct let, její tělo stárlo ale zhruba osmkrát rychleji, než je u člověka běžné. I proto Ashanti Smithová ze Západního Sussexu zemřela v těle více než stoleté ženy. Dívka, která trpěla vzácným Hutchinson-Gilfordovým progerickým syndromem, vydechla naposledy 17. července, uvedl britský The Sun.

Procházela se zrovna po parku, když se jí náhle udělalo špatně. "Bylo to velmi znepokojující. Shaine (její otec) ji odnesl domů, protože chtěla vidět svou matku,“ svěřila novinářům kamarádka Kayleigh Cartwrightová.

Dívka zemřela obklopená rodinou. Poslední slova věnovala své mamince. "Mám tě ráda, mami. Musíš mě nechat jít,“ řekla jí. Ashanti kvůli nemoci trpěla artritidou a onemocněním srdce. Právě to ji nakonec zradilo. Zemřela na srdeční selhání.

Související obsah

Matka se stále nemůže smířit s tím, že o svou milovanou holčičku přišla. "Chybíš mi Shanti, přála bych si najít jediné slovo, kterým popsat, jak moc tě miluji a chybíš mi, bolest je nesnesitelná, ale moje láska je skutečná," vzkázala prostřednictvím sociálních sítí.

Phoebe Lousie Smithová nyní plánuje majestátní pohřeb, na kterém se mají objevit čtyři bílí koně, duhové vlajky nebo suvenýry hudební skupiny BTS, kterou její dcera milovala.

"Pohřeb bude v homosexuální a BTS tématice. Rakev bude mít nápis BTS všude okolo, já a mé čtyři děti na sobě budeme mít duhová trička," vysvětlila matka. "Bude to párty. Ashanti byla hrdou lesbičkou," dodala.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz