Zahraničí

Německou chemičkou otřásla exploze. Jeden mrtvý, 31 zraněných

V německém městě Leverkusen ve spolkové zemi Severní Porýní-Vestfálsko došlo v úterý dopoledne k výbuchu v chemičce a spalovně odpadu Chempark. Podle dostupných informací zemřel jeden člověk, 31 lidí je zraněných, čtyří další se pohřešují. Okolí zahalila oblaka hustého kouře.

Chemička Chempark v několika tweetech potvrdila, že po explozi je zraněných 31 lidí, z toho dva vážně. Dále informovala, že několik jejích zaměstnanců se stále ještě pohřešuje. Chemička také vyjádřila soustrast rodině jednoho pracovníka, který výbuch nepřežil.

"Touto tragickou nehodou a smrtí zaměstnance jsme hluboce zarmouceni. Naše soustrast patří především příbuzným, ale také kolegům, kteří s ním spolupracovali," zveřejnila na Twitteru chemička prohlášení ředitele Larse Friedricha.

Podle informací tamního rádia k výbuchu došlo okolo 9:30 v areálu chemičky a spalovny odpadu Chempark. Ta to uvedla na svém twitterovém účtu.

Související obsah

"Ze zatím neznámých důvodů došlo k výbuchu v areálu Chempark Leverkusen. Na místě zasahují jednotky hasičů. Prosíme lidi, aby kvůli bezpečnosti zavřeli okna i dveře," sdělila společnost.

Zatím není jasné, jak rozsáhlou škodu exploze způsobila. Podle moderátora rozhlasové stanice Radio Leverkusen s největší pravděpodobností zasáhla především právě objekt spalovny odpadu.


Hasiči proto okamžitě začali prověřovat, jestli ve vzduchu, kde poletují saze, nejsou i nějaké nebezpečné a toxické látky. 

Policistům vstup na místo zkomplikovalo poškození kabelů trolejového elektrického vedení. Lidé mají počítat s výpadkem proudu, který může trvat i celý den.

Otřesy, které exploze způsobila, cítili i lidé v okolních městech. Patrné ale byly i v těch vzdálenějších – třeba v Bonnu, který od Leverkusenu dělí přibližně 40 kilometrů. Kvůli výbuchu museli policisté uzavřít také několik pozemních komunikací.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz