Domácí

Pražským strážníkům ujížděl řidič se zákazem řízení, měl být dávno za mřížemi

Hlídka pražských strážníků v úterý večer pronásledovala ujíždějící fabii, jejíž řidič kromě mnoha dopravních přestupků naboural i několik zaparkovaných aut. Po jeho zadržení vyšlo najevo, že má uložený zákaz řízení a vyhýbal se nástupu do výkonu trestu.

Všechno začalo v ulici Na Petřinách, kde si autohlídka strážníků všimla tmavé fabie, jejíž řidič nezapnul blinkr, když odbočoval do Dělostřelecké ulice. Strážníci se proto rozhodli vozidlo zastavit a zkontrolovat. Jeho řidič však nedbal pokynů hlídky a začal ujíždět.

Během pronásledování mimo jiné vjel do křižovatky na červenou a několik jednosměrných ulic projel v protisměru. Před hotelem Diplomat na Evropské ulici naboural do tří zaparkovaných aut, načež se dal na útěk.

Související obsah

Prchajícího šoféra se strážníkům podařilo dostihnout až v garážích ve Studentské ulici. “Na zákonné výzvy řidič nejprve nereagoval a zastavila ho až hrozba namířenou zbraní. Podrobil se orientační dechové zkoušce na alkohol, která byla negativní, test na drogy však odmítl,“ uvedla tisková mluvčí Městské policie hl. m. Prahy Irena Seifertová.

Zadržený muž měl podle jejích slov uložen zákaz řízení všech motorových vozidel a také nenastoupil k výkonu trestu odnětí svobody. Řidiče podezřelého z přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí si následně převzali státní policisté.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz