Zahraničí

Maďarsko chce očkovat třetí dávkou. V USA uvažují o povinné vakcinaci

Maďarsko chce koncem týdne spustit registraci ke třetí dávce vakcíny proti koronaviru. Ve Spojených státech zvažují povinné očkování pro státní zaměstnance. V Austrálii vakcinace drhne, v Sydney o další měsíc prodloužili přísnou uzávěru.

Masové protesty, násilí v ulicích a desítky zadržených nebyly obyvatelům Sydney nic platné. Tamní úřady se rozhodly přes nesouhlas části občanů opatření prodloužit o další měsíc.

"Bylo celkem zřejmé, že s takovými počty nově nakažených v posledních dnech nebude možné opatření v nejbližších dnech uvolnit," sdělila premiérka Nového Jižního Walesu Gladys Berejiklianová.

V celé Austrálii denně přibývá 150 až 200 nakažených, většina z nich právě v Novém Jižním Walesu, kde leží i Sydney. Zato v druhém nejlidnatějším městě Austrálie, Melbourne, se po uzávěře otevírají restaurace a bary.

Maďarsko chce jako první země v Evropské unii už od začátku srpna svým obyvatelům nabízet třetí dávku vakcíny.

"Doporučujeme ji v první řadě starším a chronicky nemocným lidem a pacientům s oslabeným imunitním systémem," vysvětlila ředitelka maďarského zdravotního úřadu Cecilia Müllerová.

Související obsah

Registrace by měla v Maďarsku začít už v druhé polovině tohoto týdne. Jako třetí dávka by se údajně měla používat jiná očkovací látka, než byly dvě předešlé.

Epidemická situace se přes poměrně vysokou proočkovanost zhoršuje ve Spojených státech. Prezident Joe Biden proto uvažuje o zavedení povinného očkování pro všechny státní zaměstnance.

A stav kolem nákazy se nelepší ani v dějišti olympijských her, v japonském Tokiu. Poprvé od začátku pandemie počty nově nakažených ve městě překročily hranici tří tisíc za den.

klma, tn.cz / TV Nova
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Zahraničí

Důležité Události

Krátká zpráva

Přes náznak smíru vypálila KLDR další zkušební raketu

Severní Korea vypálila neupřesněnou střelu do moře směrem k Japonsku. Podle japonského ministerstva obrany šlo pravděpodobně o balistickou raketu. Stalo se tak tři dny poté, co vlivná sestra severokorejského diktátora Kim Jo-čong zmínila možnost obnovení rozhovorů s Jižní Koreou při zachování vzájemné úcty.

Krátká zpráva

Prezident Biden dostal třetí dávku covidové vakcíny

Prezident Spojených států Joe Biden obdržel třetí posilující dávku vakcíny Pfizer/BioNTech. Třetí dávku schválil minulý týden americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv pro lidi starší 65 let, zdravotníky či chronicky nemocné. Biden, jenž dostal druhou dávku v lednu, vyzval všechny Američany, kteří mají nárok, aby si třetí dávku nechali píchnout.

Krátká zpráva

Americký zpěvák R. Kelly je vinen ze sexuálního násilí, rozhodl soud

Soud v pondělí v New Yorku rozhodl o vině amerického zpěváka R. Kellyho v případu vydírání a sexuálního zneužívání mladých žen a nezletilých dívek. R. Kelly je známý především díky písni "I Believe I Can Fly". Slavnému umělci hrozí za jeho činy desítky let za mřížemi, dokonce až doživotní vězení, píše agentura AP. Vynesení rozsudku je naplánováno na 4. května. Prokuratura už v srpnu označila Kellyho za sexuálního predátora.

Píše se na Deník.cz