Domácí

Feri si užívá bezstarostné léto, policie nařčení ze znásilnění stále prověřuje

Feri si užívá bezstarostné léto, policie nařčení ze znásilnění stále prověřuje
Dominik Feri Zdroj: Instagram

Dva měsíce poté, co více dívek a žen promluvilo o údajném sexuálním zneužívání, se bývalý poslanec Dominik Feri na sociálních sítích prezentuje jako lázeňský švihák. Ležérně oblečený vzkazoval z Paříže, že si užívá politický důchod. Policie případ otevřela začátkem června, stále ho prověřuje.

Bývalý poslanec Dominik Feri po závažných obviněních od řady žen, že na ně sexuálně zaútočil, odešel z politiky. Nejprve stáhl kandidaturu v podzimních volbách do Sněmovny, krátce nato musel také opustit stranu TOP 09. Přesto prožívá hezké léto a z tváře mu nezmizel ani jeho typický úsměv. 

Naopak se zbavil afra, které bylo rovněž jeho poznávacím znamením. Na přelomu června a července si udělal s přáteli výlet do Paříže. Po městě se procházel v oblečku lázeňského šviháka. "Důchod," napsal k fotce z francouzské metropole.

Když portály Deník N a A2larm přinesly zpovědi dívek a žen, které tvrdí, že je měl Feri sexuálně napadnout, začala se tím zabývat i pražská policie. Jedné z údajných obětí dokonce mělo být v době incidentu pouhých 16 let.

Související obsah

"Případ je stále ve fázi prověřování. Zatím nemůžeme nic konkrétního zveřejnit," řekl nyní TN.cz policejní mluvčí Jan Daněk. Dosud ani nikoho nevedou jako podezřelého.

Kriminalisté mají podezření ze spáchání některého z trestných činů proti lidské důstojnosti v sexuální oblasti. Žádají další případné poškozené, které se zatím policii nepřihlásily, aby tak učinily na linku 158 nebo přímo vyšetřovatelce na číslo 731 195 066.

Feri zatím neřekl, čemu se bude věnovat, až si "důchod" dostatečně užije. Živit by ho ale mohly sociální sítě. Po zveřejnění zpovědí se sice musel na instagramu rozloučit se stovkou tisíc sledujících, stále mu jich ale zbývá okolo milionu. S tímto číslem patří mezi nejpopulárnější lidi na oblíbené sociální síti.

Související obsah

Exposlanec a absolvent Právnické fakulty Univerzity Karlovy rezolutně popřel, že by se dopustil sexuálního násilí. "Není pro mě většího pocitu potupy a osobního selhání než se ohlédnout zpět na situace, kdy jsem se zachoval nevhodně, nepatřičně či negentlemansky. Všechna taková selhání mě mrzí a hluboce a upřímně se za ně omlouvám," připustil ale.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz