Koronavirus

Nečekaný efekt očkování. Ženy tvrdí, že se jim po Pfizeru zvětšila prsa

Nečekaný efekt očkování. Ženy tvrdí, že se jim po Pfizeru zvětšila prsa
Zdroj: Profimedia

Sociální sítě zaplavují příběhy žen, které tvrdí, že po očkování vakcínou Pfizer/BioNTech zpozorovaly na svém těle jeden nečekaný vedlejší účinek – zvětšila se jim prsa. A lékaři mají vysvětlení. Podle nich za to mohou zduřené lymfatické uzliny.

Na sociálních sítích se v uplynulých dnech stalo velmi diskutovaným tématem takzvané "Pfizer boob job" neboli zvětšení prsou od Pfizeru. Ženy zveřejňují fotografie svého poprsí a chlubí se zvětšením i o dvě čísla. Zatímco jedny se radují, druhé vyhledávají lékařské konzultace.

Odborníci si zvětšení ňader vysvětlují tím, že mezi méně časté vedlejší účinky očkování patří zduření lymfatických uzlin. V souvislosti s tím lékaři v USA zaznamenali nárůst počtu pacientek, které vyhledávají preventivní mamografická vyšetření.

Související obsah

Onkoložka Laura Essermanová tvrdí, že se s tímto problémem setkají tisíce naočkovaných žen. Nemusí se však bát, že by šlo o příznaky rakoviny prsou, řekla pro abc7chicago.com.

K tématu se vyjádřila i Radiologická společnost Severní Ameriky (RSNA). Ta provedla studii, a přišla se závěrem, že vakcínou vyvolané zduření uzlin opravdu může vést k mylnému určení diagnózy, protože příznaky jsou velmi podobné.

Zatím není jasné, jak dlouho trvá, než otok zmizí, každopádně jde pouze o dočasnou záležitost. Aby se ženy nemusely zbytečně bát, někde už zdravotníci začali doporučovat absolvovat mamografické vyšetření ještě před očkováním, nebo až šest týdnů po něm.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz