Plzeň

Dívka se v Plzni zřítila ze skály, na pomoc se jí vrhl malý hrdina (12)!

Dívka se v Plzni zřítila ze skály, na pomoc se jí vrhl malý hrdina (12)!
Zdroj: Getty Images

V plzeňském Lochotíně mají dvanáctiletého hrdinu. Chlapec tam v úterý zachránil život kamarádce. Ta se zřítila ze skalky v Košuteckém jezírku a ve vodě zůstala nehybně ležet.

Duchapřítomnost a odvahu prokázal dvanáctiletý chlapec z plzeňského Lochotína. V úterý zachránil život své o dva roky starší kamarádky.

Dívka na Košuteckém jezírku nedaleko centra Plzně spadla ze třímetrové výšky do vody. Jak potvrdila mluvčí plzeňských policistů Veronika Hokrová, chlapec kamarádce hned přispěchal na pomoc.

"Při pádu ze skalky se dívka zřejmě poranila o kameny a ve vodě zůstala nehybně ležet. Její výkřik zburcoval nedaleko stojícího a o dva roky mladšího kamaráda, který neváhal ani vteřinu, seběhl k vodě a bez ohledu na možné ohrožení vlastního zdraví začal kamarádku vytahovat z vody, " popsala Hokrová.

Související obsah

Spolu s třiapadesátiletým mužem, který chlapci přispěchal na pomoc, se následně dívku podařilo zachránit. "Společnými silami dívenku bezpečně vytáhli na břeh, přičemž se ji okamžitě snažili přivést k vědomí. To se jim podařilo a následně přivolaní záchranáři si dívku vzali do své péče, " dodala Hokrová.

Na místo kromě záchranářů dorazili také policisté. Ti vyloučili cizí zavinění.

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz