Plzeň

Dívka se v Plzni zřítila ze skály, na pomoc se jí vrhl malý hrdina (12)!

Dívka se v Plzni zřítila ze skály, na pomoc se jí vrhl malý hrdina (12)!
Zdroj: Getty Images

V plzeňském Lochotíně mají dvanáctiletého hrdinu. Chlapec tam v úterý zachránil život kamarádce. Ta se zřítila ze skalky v Košuteckém jezírku a ve vodě zůstala nehybně ležet.

Duchapřítomnost a odvahu prokázal dvanáctiletý chlapec z plzeňského Lochotína. V úterý zachránil život své o dva roky starší kamarádky.

Dívka na Košuteckém jezírku nedaleko centra Plzně spadla ze třímetrové výšky do vody. Jak potvrdila mluvčí plzeňských policistů Veronika Hokrová, chlapec kamarádce hned přispěchal na pomoc.

"Při pádu ze skalky se dívka zřejmě poranila o kameny a ve vodě zůstala nehybně ležet. Její výkřik zburcoval nedaleko stojícího a o dva roky mladšího kamaráda, který neváhal ani vteřinu, seběhl k vodě a bez ohledu na možné ohrožení vlastního zdraví začal kamarádku vytahovat z vody, " popsala Hokrová.

Související obsah

Spolu s třiapadesátiletým mužem, který chlapci přispěchal na pomoc, se následně dívku podařilo zachránit. "Společnými silami dívenku bezpečně vytáhli na břeh, přičemž se ji okamžitě snažili přivést k vědomí. To se jim podařilo a následně přivolaní záchranáři si dívku vzali do své péče, " dodala Hokrová.

Na místo kromě záchranářů dorazili také policisté. Ti vyloučili cizí zavinění.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Plzeň

Důležité Události

Krátká zpráva

Přes náznak smíru vypálila KLDR další zkušební raketu

Severní Korea vypálila neupřesněnou střelu do moře směrem k Japonsku. Podle japonského ministerstva obrany šlo pravděpodobně o balistickou raketu. Stalo se tak tři dny poté, co vlivná sestra severokorejského diktátora Kim Jo-čong zmínila možnost obnovení rozhovorů s Jižní Koreou při zachování vzájemné úcty.

Krátká zpráva

Prezident Biden dostal třetí dávku covidové vakcíny

Prezident Spojených států Joe Biden obdržel třetí posilující dávku vakcíny Pfizer/BioNTech. Třetí dávku schválil minulý týden americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv pro lidi starší 65 let, zdravotníky či chronicky nemocné. Biden, jenž dostal druhou dávku v lednu, vyzval všechny Američany, kteří mají nárok, aby si třetí dávku nechali píchnout.

Krátká zpráva

Americký zpěvák R. Kelly je vinen ze sexuálního násilí, rozhodl soud

Soud v pondělí v New Yorku rozhodl o vině amerického zpěváka R. Kellyho v případu vydírání a sexuálního zneužívání mladých žen a nezletilých dívek. R. Kelly je známý především díky písni "I Believe I Can Fly". Slavnému umělci hrozí za jeho činy desítky let za mřížemi, dokonce až doživotní vězení, píše agentura AP. Vynesení rozsudku je naplánováno na 4. května. Prokuratura už v srpnu označila Kellyho za sexuálního predátora.

Píše se na Deník.cz