Domácí

Dva pády letadel v Česku! V jednom zemřel člověk, druhé začalo hořet

Dva pády letadel v Česku! V jednom zemřel člověk, druhé začalo hořet
Zdroj: TV Nova

Záchranné složky ve čtvrtek dopoledne vyjely hned k dvěma vážným nehodám letounů. Na Příbramsku po pádu ultralightu zemřel pilot, u Frýdlantu nad Ostravicí se jeden člověk zranil. V tomto případě začal zřícený letoun navíc hořet.

Hlášení o první nehodě dostali policisté krátce před desátou hodinou od záchranné služby. "Nedaleko obce Jablonná došlo k pádu malého letadla. Na místě bohužel zemřel starší muž, pilot," sdělila policejní mluvčí Monika Schindlová.

K neštěstí vyjely všechny záchranné složky. "Na místě jsme měli dvě jednotky, po příjezdu bylo zjištěno, že je tam zaklíněná osoba, bohužel exitus," vysvětlila mluvčí hasičů Vladimíra Kereková s tím, že k nehodě z tohoto důvodu vyrazili i kriminalisté.

"Na místo jede Ústav pro odborné zjišťování příčin leteckých nehod," oznámila policejní mluvčí po půl dvanácté. Hasiči se nejprve postarali ještě o únik nafty, poté se vrátili na stanici.

Související obsah

Druhý pád letounu řeší policisté v Moravskoslezském kraji. "V půl jedenácté jsme přijali hlášení o pádu ultraligtu v blízkosti letiště Frýdlant v části obce Lubno na volném prostranství. Zřejmě při vzletu letadlo z doposud nezjištěných příčin spadlo," vysvětlila policejní mluvčí Eva Michalíková.

Letoun pilotoval asi šestašedesátiletý muž, který následně skončil v nemocnici. Letadlo podle informací z místa hořelo.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

Přes náznak smíru vypálila KLDR další zkušební raketu

Severní Korea vypálila neupřesněnou střelu do moře směrem k Japonsku. Podle japonského ministerstva obrany šlo pravděpodobně o balistickou raketu. Stalo se tak tři dny poté, co vlivná sestra severokorejského diktátora Kim Jo-čong zmínila možnost obnovení rozhovorů s Jižní Koreou při zachování vzájemné úcty.

Krátká zpráva

Prezident Biden dostal třetí dávku covidové vakcíny

Prezident Spojených států Joe Biden obdržel třetí posilující dávku vakcíny Pfizer/BioNTech. Třetí dávku schválil minulý týden americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv pro lidi starší 65 let, zdravotníky či chronicky nemocné. Biden, jenž dostal druhou dávku v lednu, vyzval všechny Američany, kteří mají nárok, aby si třetí dávku nechali píchnout.

Krátká zpráva

Americký zpěvák R. Kelly je vinen ze sexuálního násilí, rozhodl soud

Soud v pondělí v New Yorku rozhodl o vině amerického zpěváka R. Kellyho v případu vydírání a sexuálního zneužívání mladých žen a nezletilých dívek. R. Kelly je známý především díky písni "I Believe I Can Fly". Slavnému umělci hrozí za jeho činy desítky let za mřížemi, dokonce až doživotní vězení, píše agentura AP. Vynesení rozsudku je naplánováno na 4. května. Prokuratura už v srpnu označila Kellyho za sexuálního predátora.

Píše se na Deník.cz