Domácí

Dva pády letadel v Česku! V jednom zemřel člověk, druhé začalo hořet

Dva pády letadel v Česku! V jednom zemřel člověk, druhé začalo hořet
Zdroj: TV Nova

Záchranné složky ve čtvrtek dopoledne vyjely hned k dvěma vážným nehodám letounů. Na Příbramsku po pádu ultralightu zemřel pilot, u Frýdlantu nad Ostravicí se jeden člověk zranil. V tomto případě začal zřícený letoun navíc hořet.

Hlášení o první nehodě dostali policisté krátce před desátou hodinou od záchranné služby. "Nedaleko obce Jablonná došlo k pádu malého letadla. Na místě bohužel zemřel starší muž, pilot," sdělila policejní mluvčí Monika Schindlová.

K neštěstí vyjely všechny záchranné složky. "Na místě jsme měli dvě jednotky, po příjezdu bylo zjištěno, že je tam zaklíněná osoba, bohužel exitus," vysvětlila mluvčí hasičů Vladimíra Kereková s tím, že k nehodě z tohoto důvodu vyrazili i kriminalisté.

"Na místo jede Ústav pro odborné zjišťování příčin leteckých nehod," oznámila policejní mluvčí po půl dvanácté. Hasiči se nejprve postarali ještě o únik nafty, poté se vrátili na stanici.

Související obsah

Druhý pád letounu řeší policisté v Moravskoslezském kraji. "V půl jedenácté jsme přijali hlášení o pádu ultraligtu v blízkosti letiště Frýdlant v části obce Lubno na volném prostranství. Zřejmě při vzletu letadlo z doposud nezjištěných příčin spadlo," vysvětlila policejní mluvčí Eva Michalíková.

Letoun pilotoval asi šestašedesátiletý muž, který následně skončil v nemocnici. Letadlo podle informací z místa hořelo.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz