Krimi

Anonym hrozil útokem na školky. Ve výhružkách pokračuje, stupňují se

Policisté stále pátrají po anonymovi, který vyhrožoval útokem mimo jiné na mateřské školy. Ve výhružkách pořád pokračuje a neustále je rozšiřuje, pro odvrácení útoků požaduje peníze. Policie tak žádá veřejnost o pomoc při pátrání po zatím neznámém pachateli.

Národní centrála proti organizovanému zločinu (NCOZ) vede vůči anonymovi trestní řízení již od března tohoto roku, do povědomí veřejnosti se však dostal až v květnu v souvislosti s hrozbou útoku na mateřské školy "Intenzivně se zabýváme anonymní výhrůžkou o připravovaném útoku na mateřskou školku, která nebyla nijak specifikována," uvedla na začátku května NCOZ.

Nebyla to první ani poslední výhružka od neznámého pachatele. Hrozbu útoků směřuje na měkké cíle, tj. místa s velkou koncentrací lidí a nízkým stupněm zabezpečení (např. právě školy), čímž se podle policie snaží vyvolat paniku a donutit státní orgány, ale i soukromé subjekty, zaplatit finanční částku v bitcoinové měně.

"Pachatel své výhružky soustavně rozšiřuje a zintenzivňuje," informoval ve čtvrtek mluvčí NCOZ Jaroslav Ibehej. Využívá anonymního prostředí internetu a disponuje dobrými počítačovými dovednostmi, které mu dávají pocit bezpečí.

Související obsah

"Jedná se zřejmě o osobu naštvanou a frustrovanou, s finančními problémy, které nedokáže zvládat. Ke zdůraznění své nebezpečnosti se snaží vydávat se za skupinu pachatelů," vysvětluje Ibehej.

NCOZ žádá veřejnost o spolupráci při získávání dalších důkazů a informací, které mohou vést k objasnění případu a dopadení pachatele. "Informace je možné zadat do formuláře na webové stránce policie (ZDE) nebo podat osobně na jakékoliv policejní služebně," vyzývá mluvčí.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz