Krimi

Do školek přišlo méně dětí. Policie hledá anonyma, zavedla opatření!

Do školek přišlo méně dětí. Policie hledá anonyma, zavedla opatření!
Zdroj: Getty Images

Policisté i ředitelé mateřských škol po celé České republice jsou v pozoru kvůli anonymovi, který vyhrožuje útokem. Vyšetřovatelé z Národní centrály proti organizovanému zločinu (NCOZ) dělají vše pro to, aby pachatele dopadli a zavedli některá opatření. Školky dostaly pokyny, jak mají v těchto dnech postupovat, přesto někteří rodiče nechali děti raději doma.

Mateřské školy po celém Česku mají pohotovost. Kvůli anonymní hrozbě musely přijmout nejrůznější bezpečnostní opatření. Jak se k celé věci postaví, záleží převážně na ředitelích jednotlivých zařízení. Ti už dostali pokyny, jak by měli postupovat. 

"Školky neumožní vstup cizích osob do budovy, budou si všímat odložených zavazadel, dětem vymyslí náhradní program za vycházku venku a pobyt na zahradě, budou si všímat pohybu cizích osob v bezprostřední blízkosti školky. Ale hlavně budou kontaktovat policii, pokud se objeví podezřelé chování," stojí v prohlášení uveřejněném na facebookových stránkách Středočeského kraje.

"Rodiče, zvažte prosím, zda přítomnost vašeho dítěte ve školce je zítra nutná," upozornil ve čtvrtek kraj. A podle vyjádření některých ředitelek, se rodiče opravdu z preventivních důvodů rozhodli nechat své potomky raději doma. 

Související obsah

Štáb TV Nova zavítal do jedné ze školek na pražském Barrandově, podle tamní ředitelky v pátek nedorazila asi čtvrtina dětí. Řešit prý musela už asi padesátku telefonátů týkajících se opatření, které mateřská škola zavedla. Budova byla po příchodu žáků uzamčena, nikoho nepouštějí dovnitř. Školnice obchází areál a hledá náhodné předměty.

"Chtěl bych znovu ubezpečit veřejnost, že policie vyvíjí maximální úsilí k vypátrání pisatele této výhrůžky. Zavádíme nejrůznější opatření, jak veřejná, tak skrytá. Předáváme preventivní doporučení. V tuto chvíli bychom nechtěli být konkrétní," řekl TN.cz v pátek mluvčí NCOZ Jaroslav Ibehej. 

Policisté z Národní centrály proti organizovanému zločinu (NCOZ) se zabývají anonymní výhrůžkou o připravovaném útoku na mateřskou školku od čtvrtka. O jakou školku by se mělo jednat, však anonym neuvedl.

Hrozbě ve školkách jsme se věnovali i v TN LIVE. Podívejte se zde:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz