Domácí

Rána pro čapí bratry. Bonifáce potkal stejně smutný osud jako maminku

Rána pro čapí bratry. Bonifáce potkal stejně smutný osud jako maminku
Zdroj: TV Nova

Po dramatických událostech v hnízdě čápů v Mladých Bucích na Trutnovsku, kdy čapí samice zahynula na sloupu elektrického vedení a hnízdo s mláďaty bylo třeba uměle zásobovat potravou, přišla další rána. Jedno z mláďat potkal stejný osud jako jeho maminku.

Čapí rodinka v Mladých Bucích si za několik měsíců vytrpěla své. Ve čtvrtek však přišla další rána, kterou nečekali snad ani největší pesimisté. Čapího samečka Bonifáce zabily dráty vysokého napětí. V hnízdě už tak zůstali pouze jeho dva bratři Pankrác a Servác a jejich otec Bukáček.

"Stalo se mu osudným, stejně jako jeho mamince, dosednutí na dráty vysokého napětí. Přeju si, aby mu s jeho maminkou bylo "tam nahoře" už jen dobře," sdělil na Facebooku Jiří Zeman, který se o čapí sirotky stará.

Související obsah

Koncem května po kontaktu s dráty elektrického vedení zemřela maminka mladých čápů Barunka. Čápata od té doby, po dohodě s odborníky a záchrannou stanicí, pravidelně dokrmovali dobrovolníci.  

Osud ptáků zasáhl stovky lidí, kteří jejich dojemný příběh pravidelně sledují v přímém přenosu zde. Příznivci dokonce poslali přes půl milionu korun jako finanční podporu.

Související obsah

Čtvrteční úhyn Bonifáce všechny fanoušky ptačí rodinky velmi zasáhl. V komentářích u přímého vysílání na něj vzpomínají. "Dobré odpoledne, tečou mi slzy a mísí se ve mně smutek, lítost z Bonyho smrti, ale i zlost a naštvanost na majitele rozvodné sítě," napsala například paní Jitka.


Pod videem se dokonce objevují komentáře i z Japonska, Spojených států amerických, Polska a dalších zemí.


Elektrické vedení a stožáry jsou pro čápy a dravce velmi nebezpečné. Podle Agentury ochrany přírody a krajiny (AOPK) zemře ročně kvůli elektrickému vedení přes sto tisíc ptáků.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

Lidi v karanténě odvolí ve středu 6. října

Prezident Miloš Zeman vyhlásil termíny hlasování pro lidi v karanténě. Volit do Poslanecké sněmovny budou 6. října. V pobytových zařízeních, mezi které se řadí například domovy důchodců, se bude volit ve čtvrtek 7. října. Rozhodnutí spolupodepsal předseda vlády Andrej Babiš.

Píše se na Deník.cz