Domácí

Rána pro čapí bratry. Bonifáce potkal stejně smutný osud jako maminku

Rána pro čapí bratry. Bonifáce potkal stejně smutný osud jako maminku
Zdroj: TV Nova

Po dramatických událostech v hnízdě čápů v Mladých Bucích na Trutnovsku, kdy čapí samice zahynula na sloupu elektrického vedení a hnízdo s mláďaty bylo třeba uměle zásobovat potravou, přišla další rána. Jedno z mláďat potkal stejný osud jako jeho maminku.

Čapí rodinka v Mladých Bucích si za několik měsíců vytrpěla své. Ve čtvrtek však přišla další rána, kterou nečekali snad ani největší pesimisté. Čapího samečka Bonifáce zabily dráty vysokého napětí. V hnízdě už tak zůstali pouze jeho dva bratři Pankrác a Servác a jejich otec Bukáček.

"Stalo se mu osudným, stejně jako jeho mamince, dosednutí na dráty vysokého napětí. Přeju si, aby mu s jeho maminkou bylo "tam nahoře" už jen dobře," sdělil na Facebooku Jiří Zeman, který se o čapí sirotky stará.

Související obsah

Koncem května po kontaktu s dráty elektrického vedení zemřela maminka mladých čápů Barunka. Čápata od té doby, po dohodě s odborníky a záchrannou stanicí, pravidelně dokrmovali dobrovolníci.  

Osud ptáků zasáhl stovky lidí, kteří jejich dojemný příběh pravidelně sledují v přímém přenosu zde. Příznivci dokonce poslali přes půl milionu korun jako finanční podporu.

Související obsah

Čtvrteční úhyn Bonifáce všechny fanoušky ptačí rodinky velmi zasáhl. V komentářích u přímého vysílání na něj vzpomínají. "Dobré odpoledne, tečou mi slzy a mísí se ve mně smutek, lítost z Bonyho smrti, ale i zlost a naštvanost na majitele rozvodné sítě," napsala například paní Jitka.


Pod videem se dokonce objevují komentáře i z Japonska, Spojených států amerických, Polska a dalších zemí.


Elektrické vedení a stožáry jsou pro čápy a dravce velmi nebezpečné. Podle Agentury ochrany přírody a krajiny (AOPK) zemře ročně kvůli elektrickému vedení přes sto tisíc ptáků.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

Dálnici D10 zablokovala hromadná nehoda, jedna žena skončila v nemocnici

Dálnice D10 byla na 58. kilometru ve směru na Turnov uzavřena. Policisté na místě vyšetřovali řetězovou dopravní nehodu šesti aut, která začala srážkou se zvěří. "Při nehodě byla zraněna jedna žena. Dálnice bude minimálně na 2 hodiny uzavřena," informovala policie na twitteru ve 21 hodin. Po 23. hodině se podařilo havarovaná vozidla částečně odklidit a komunikace byla opět průjezdná.

Píše se na Deník.cz