Domácí

Z vloupání brutální vražda! Muž měl uškrtit seniorku, pak se schoval vedle

Na Olomoucku policisté řešili případ vloupání, které nakonec vyústilo ve chladnokrevnou vraždu. Ke čtyřiaosmdesátileté seniorce se měl muž vloupat v noci na středu. Protože ho ale stařenka přistihla, rozhodl se ji podle kriminalistů zabít.

V olomoucké čtvrti Nedvězí se v noci na středu stala brutální vražda. Ta nejdřív začala jako vloupání. Když ale zloděj narazil na čtyřiaosmdesátiletou majitelku domu, rdoušením a škrcením ji podle vyšetřovatelů zavraždil.

Hlídky na místo činu dorazily ve středu ráno. Případ si hned převzali kriminalisté, kteří po zloději a vrahovi v jedné osobě vyhlásili pátrání. Ještě ten den se jim podařilo muže dopadnout.

"Poté, co ho vyrušil syn majitelky, který se náhodou probudil, z místa utekl a ukryl se v sousedním, zatím neobydleném domě," uvedla mluvčí olomouckých policistů Marie Šafářová.

Související obsah

Tam kriminalisté muže také našli. "Pachatele, který si byl patrně vědom bezvýchodnosti své situace, nalezli na místě s řeznými ranami na těle. Poté, co mu byla poskytnuta nezbytná první pomoc, byl ošetřen ve Fakultní nemocnici Olomouc a následně umístěn do policejní cely," dodala Šafářová.

Kriminalisté muže, kterým by měl být opakovaně trestaný recidivista, v pátek obvinili z vraždy. Domnívají se, že seniorku zabil pod vlivem drog.

Související obsah

"V případě prokázání viny a odsouzení mu hrozí trest odnětí svobody na patnáct až dvacet let nebo výjimečný trest," dodala Šafářová. Případem se kromě kriminalistů zabývali také policejní psychologové. Ti pomoc poskytli pozůstalým seniorky i jejím sousedům.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Berlusconi nebude kandidovat na italského prezidenta

Kontroverzní politik a bývalý italský premiér Silvio Berlusconi (85) se rozhodl, že nebude kandidovat v italských prezidentských volbách. Měl podporu koalice pravicových stran, ale ta mu nezaručovala úspěch. K tajné volbě se v pondělí sejde přes tisíc poslanců a regionálních delegátů. Za favorita je považován současný premiér Mario Draghi.

Krátká zpráva

Rusko podle Britů plánuje dosadit do čela Ukrajiny "svého" politika

Britské ministerstvo zahraničí zveřejnilo informaci, že ruský prezident Vladimir Putin plánuje spiknutí s cílem dosadit do čela Ukrajiny "svého", tedy prokremelského politika. Velmi neobvyklé je, že uvedlo i jeho jméno. Má jím být Jevgenij Murajev, majitel médií a někdejší poslanec ukrajinského parlamentu, který se již dříve vyslovil pro ruskou anexi Krymu.

Píše se na Deník.cz