Domácí

Z vloupání brutální vražda! Muž měl uškrtit seniorku, pak se schoval vedle

Na Olomoucku policisté řešili případ vloupání, které nakonec vyústilo ve chladnokrevnou vraždu. Ke čtyřiaosmdesátileté seniorce se měl muž vloupat v noci na středu. Protože ho ale stařenka přistihla, rozhodl se ji podle kriminalistů zabít.

V olomoucké čtvrti Nedvězí se v noci na středu stala brutální vražda. Ta nejdřív začala jako vloupání. Když ale zloděj narazil na čtyřiaosmdesátiletou majitelku domu, rdoušením a škrcením ji podle vyšetřovatelů zavraždil.

Hlídky na místo činu dorazily ve středu ráno. Případ si hned převzali kriminalisté, kteří po zloději a vrahovi v jedné osobě vyhlásili pátrání. Ještě ten den se jim podařilo muže dopadnout.

"Poté, co ho vyrušil syn majitelky, který se náhodou probudil, z místa utekl a ukryl se v sousedním, zatím neobydleném domě," uvedla mluvčí olomouckých policistů Marie Šafářová.

Související obsah

Tam kriminalisté muže také našli. "Pachatele, který si byl patrně vědom bezvýchodnosti své situace, nalezli na místě s řeznými ranami na těle. Poté, co mu byla poskytnuta nezbytná první pomoc, byl ošetřen ve Fakultní nemocnici Olomouc a následně umístěn do policejní cely," dodala Šafářová.

Kriminalisté muže, kterým by měl být opakovaně trestaný recidivista, v pátek obvinili z vraždy. Domnívají se, že seniorku zabil pod vlivem drog.

Související obsah

"V případě prokázání viny a odsouzení mu hrozí trest odnětí svobody na patnáct až dvacet let nebo výjimečný trest," dodala Šafářová. Případem se kromě kriminalistů zabývali také policejní psychologové. Ti pomoc poskytli pozůstalým seniorky i jejím sousedům.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

Ministerstvo vnitra dostalo pokutu 800 tisíc, nakoupilo samopaly bez tendru

Ministerstvo vnitra dostalo pokutu 800 tisíc od Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) za nákup bez tendru. Zakázka se týkala nákupu pušek a samopalů pro Policii České republiky. "Ve všech třech případech zadavatel postupoval v jednacím řízení bez uveřejnění, tedy bez jakékoliv soutěže, aniž by byly splněny podmínky pro použití tohoto druhu zadávacího řízení. Celkem takto nakoupil 1 873 souprav zbraní," uvedl předseda ÚOHS Petr Mlsna.

Krátká zpráva

Policie zatkla bývalého lídra katalánských separatistů Carlese Puigdemonta

Italská policie zatkla na Sardinii bývalého šéfa katalánské vlády Carlese Puigdemonta. Puidgemont ve čtvrtek cestoval z Bruselu do Alghera kvůli návštěvě kulturní události a na setkání s regionálním lídrem a ombudsmanem Sardinie. Když dorazil na letiště ve městě Alghero, zastavila ho pohraniční policie, píše agentura AP. Zítra soud rozhodne, jestli ho vydá Španělsku, nebo propustí. Ve Španělsku čelí obvinění za pobuřování a za zorganizování nezákonného referenda o nezávislosti Katalánska v roce 2017.

Krátká zpráva

Chlapec v Nizozemsku vyhrál soud, může se očkovat proti covidu

Dvanáctiletý chlapec se v Nizozemsku obrátil na soud, protože mu otec zakázal očkování proti covidu-19. Kluk o vakcínu moc stál, aby se mohl vídat s nemocnou babičkou a neohrozil ji. V zemi je možné očkování od 12 let se souhlasem obou rodičů. Soudce se přiklonil na stranu chlapce, jehož rodiče jsou rozvedení.

Píše se na Deník.cz