Domácí

Z vloupání brutální vražda! Muž měl uškrtit seniorku, pak se schoval vedle

Na Olomoucku policisté řešili případ vloupání, které nakonec vyústilo ve chladnokrevnou vraždu. Ke čtyřiaosmdesátileté seniorce se měl muž vloupat v noci na středu. Protože ho ale stařenka přistihla, rozhodl se ji podle kriminalistů zabít.

V olomoucké čtvrti Nedvězí se v noci na středu stala brutální vražda. Ta nejdřív začala jako vloupání. Když ale zloděj narazil na čtyřiaosmdesátiletou majitelku domu, rdoušením a škrcením ji podle vyšetřovatelů zavraždil.

Hlídky na místo činu dorazily ve středu ráno. Případ si hned převzali kriminalisté, kteří po zloději a vrahovi v jedné osobě vyhlásili pátrání. Ještě ten den se jim podařilo muže dopadnout.

"Poté, co ho vyrušil syn majitelky, který se náhodou probudil, z místa utekl a ukryl se v sousedním, zatím neobydleném domě," uvedla mluvčí olomouckých policistů Marie Šafářová.

Související obsah

Tam kriminalisté muže také našli. "Pachatele, který si byl patrně vědom bezvýchodnosti své situace, nalezli na místě s řeznými ranami na těle. Poté, co mu byla poskytnuta nezbytná první pomoc, byl ošetřen ve Fakultní nemocnici Olomouc a následně umístěn do policejní cely," dodala Šafářová.

Kriminalisté muže, kterým by měl být opakovaně trestaný recidivista, v pátek obvinili z vraždy. Domnívají se, že seniorku zabil pod vlivem drog.

Související obsah

"V případě prokázání viny a odsouzení mu hrozí trest odnětí svobody na patnáct až dvacet let nebo výjimečný trest," dodala Šafářová. Případem se kromě kriminalistů zabývali také policejní psychologové. Ti pomoc poskytli pozůstalým seniorky i jejím sousedům.

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz