Domácí

Kuba (12) při záchraně dívky riskoval vlastní život. Malý hrdina teď promluvil

Teprve 12letý chlapec zachránil život své kamarádky, když se při pádu ze skalky na Košuteckém jezírku v Plzni udeřila a spadla do vody. Díky včasné pomoci svého kamaráda nebude mít trvalé následky. Už je i doma z nemocnice.

Jakub je sice v soukromí stydlivý kluk, ale ve svých 12 letech už dokázal zachránit život kamarádce. "Šli jsme se prostě koupat a chtěli jsme skočit na druhou stranu, ale ona prostě nějak uklouzla a spadla pozadu dolů," svěřil se Kuba.

Nešťastná událost se stala v Košuteckém jezírku. Čtrnáctileté dívce zřejmě podklouzly nohy a zřítila se z několikametrové výšky. Pod skalkou pak zůstala na hladině jezírka a nehýbala se. Jakub neváhal ani vteřinu a okamžitě pro kamarádku do vody skočil.

Související obsah

"Bez ohledu na možné ohrožení vlastního zdraví, začal kamarádku vytahovat z vody. To uviděl nedaleko se pohybující 53letý muž a bleskurychle přispěchal statečnému mladíkovi na pomoc," řekla policejní mluvčí Veronika Hokrová.

Mezitím už byla na cestě záchranná služba, kterou zavolali místní. Oběma zachráncům se do jejího příjezdu podařilo přivést dívku k vědomí.

"Doktoři říkali, že prej kdybych ještě čekal pár sekund, tak že by se mohla utopit," dodal mladý zachránce.

"Já jsem na Jakuba hrozně pyšná, je to hrdina a jsem ráda, že se tak zachoval. On je takový záchranář od mala," řekla Jakubova maminka.

Související obsah

Odměna za záchranu života Jakuba nemine. Nejen Jakub, ale i 53letý muž, který měl na záchraně života velký podíl, by se mohli ocenění dočkat v září.

"Uděláme všechno pro to, abychom se s ním zkontaktovali, a abychom ho po zásluze odměnili," informovala starostka městské části Plzeň 1 Helena Řezábová.

jh, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

Přes náznak smíru vypálila KLDR další zkušební raketu

Severní Korea vypálila neupřesněnou střelu do moře směrem k Japonsku. Podle japonského ministerstva obrany šlo pravděpodobně o balistickou raketu. Stalo se tak tři dny poté, co vlivná sestra severokorejského diktátora Kim Jo-čong zmínila možnost obnovení rozhovorů s Jižní Koreou při zachování vzájemné úcty.

Krátká zpráva

Prezident Biden dostal třetí dávku covidové vakcíny

Prezident Spojených států Joe Biden obdržel třetí posilující dávku vakcíny Pfizer/BioNTech. Třetí dávku schválil minulý týden americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv pro lidi starší 65 let, zdravotníky či chronicky nemocné. Biden, jenž dostal druhou dávku v lednu, vyzval všechny Američany, kteří mají nárok, aby si třetí dávku nechali píchnout.

Krátká zpráva

Americký zpěvák R. Kelly je vinen ze sexuálního násilí, rozhodl soud

Soud v pondělí v New Yorku rozhodl o vině amerického zpěváka R. Kellyho v případu vydírání a sexuálního zneužívání mladých žen a nezletilých dívek. R. Kelly je známý především díky písni "I Believe I Can Fly". Slavnému umělci hrozí za jeho činy desítky let za mřížemi, dokonce až doživotní vězení, píše agentura AP. Vynesení rozsudku je naplánováno na 4. května. Prokuratura už v srpnu označila Kellyho za sexuálního predátora.

Píše se na Deník.cz