Zahraničí

Severokorejský diktátor Kim dál hubne. Mluví se o vážné nemoci

Severokorejský diktátor Kim dál hubne. Mluví se o vážné nemoci
Zdroj: Profimedia

Spekulace, že Kim Čong-un by mohl trpět vážným onemocněním, nabírají na síle. Na nejnovějších fotkách je zase o něco hubenější. Kromě krutosti byl přitom odjakživa známý také obezitou. Ubírání na váze ale nekončí, a tak jeho zdravotní stav přichází na přetřes znovu.

KLDR patří k nejzaostalejším zemím na světě a koronavirová pandemie ekonomické problémy nejtvrdší diktatury ještě prohloubila. Nedostatkem jídla už mají trpět i vysoce postavení členové komunistické strany práce. A kilogramy ubývají i hlavě totalitního státu Kim Čong-unovi.

Na veřejnost se dostaly fotky z pátečního komunistického sjezdu, na kterých je diktátor zase o poznání hubenější. Ve tváři měl navíc nepřítomný výraz, jako by měl každou chvíli omdlít. Portál Lokmat upozornil, že hladem to být nutně nemusí.

Už v červnu, kdy na Kimovi snad poprvé od nástupu do čela KLDR plandalo oblečení, se mluvilo o vážné nemoci. Nikdo netuší, čím by měl trpět, prý je to ale téma pro celou zemi. Severokorejce zajímá, co se s jejich diktátorem děje.

Související obsah

Pokud jsou zvěsti o Kimově chabém zdraví pravdivé, podle zahraničních pozorovatelů už možná v zákulisí probíhají přípravy na převzetí moci. "Kdyby náhle zemřel, pro svět by to mohl být problém," myslí si jihokorejský politolog Vipin Narang. Žhavou adeptkou na novou diktátorku je jeho mladší sestra Kim Jo-čong.

Ta už je několik let jeho pravou rukou a má na povel třeba popravy odpůrců režimu. Zkušenosti s řízením celé země má už z loňského jara, kdy se její bratr na několik týdnů kvůli údajné operaci srdce stáhl do ústraní.

Podívejte se na reportáž TV Nova o Kimově hubnutí:

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz