Zahraničí

Dům zasáhl kulový blesk. Vletěl tam komínem, vylétl, když otevřeli dveře

Na nedělní bouřku budou pravděpodobně ještě dlouho a neradi vzpomínat majitelé rodinného domu v Detvě na Slovensku. Během nedělní bouřky jim totiž do domu udeřil kulový blesk.

Slovenskou obcí se v neděli kolem poledne ozvala silná rána, kulový blesk se pak pohyboval přímo v jednom z domů. Pobořil část střechy a vysklil nejméně jedno okno. Neobvyklý jev popsali sousedé webu tvnoviny.sk.

“Do komína vletěl asi kulový blesk a rozbil rozvodnou skříň,“ popsal nevšední zážitek jeden ze svědků. Také jemu v době bouřky vypadla elektřina. Hned jak uslyšel ránu, rozběhl se ven, aby zjistil, co se děje.

Na místo vyrazili také hasiči. “Komín byl spadlý do vnitřních prostor domu, v betonové desce je díra, elektrické vodiče jsou poškozeny, vše nasvědčuje tomu, že do domu opravdu udeřil blesk," potvrdil zasahující hasič.

Související obsah

Událost se naštěstí obešla bez zranění. Obyvatelka domu ale utrpěla šok. Na místě ji ošetřili záchranáři, do nemocnice ale nemusela.

Podle expertů je výskyt kulového blesku ojedinělý a dosud není tento jev spolehlivě vědecky popsaný. Jestli do domu skutečně udeřil kulový blesk, zatím nepotvrdili ani hasiči. Úkaz měl ale zmizet hned, jak obyvatelé domu otevřeli dveře.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz