Karlovy Vary

U Karlových Varů zemřela matka i syn. Policie popsala okolnosti nehody

U Karlových Varů zemřela matka i syn. Policie popsala okolnosti nehody
Zdroj: HZS Karlovarského kraje

Řidič (43) nepřizpůsobil jízdu mokré vozovce, osobní automobil dostal smyk a dva lidé za to zaplatili životem. Takové jsou předběžné výsledky vyšetřování tragické nehody u Karlových Varů, při které v neděli zemřela žena s dvanáctiletým chlapcem. Vyplývá to ze zprávy, kterou uveřejnila v pondělí policie.

Začátek srpna se nese ve znamení vážných dopravních nehod. K té nejtragičtější došlo hned první den v měsíci krátce po desáté hodině na silnici I/6 poblíž střelnice u Karlových Varů. Policisté i hasiči v pondělí upřesnili, co neštěstí předcházelo.

"Třiačtyřicetiletý řidič osobního vozidla značky Citroen, jedoucí ve směru z Karlových Varů na Prahu, zřejmě při projetí pravotočivé zatáčky nepřizpůsobil rychlost mokrému stavu pozemní komunikace a dostal s vozidlem smyk. Vozidlo se následně mělo začít otáčet kolem své osy, vjet do protisměru a narazit bokem do právě projíždějícího automobilu značky Audi," přiblížil okolnosti nehody policejní mluvčí Jakub Kopřiva.

Související obsah

Po srážce se jedno z vozidel převrátilo na střechu. V obou autech zůstali zaklínění lidé. Na místě zasahovaly tři jednotky hasičů. Na vysvobození zraněných museli použít hydraulické nástroje.

"Po vyproštění začali hasiči okamžitě u dvou osob s oživováním až do příjezdu posádek záchranné služby. Na žádost záchranné služby hasiči rovněž hned vedle místa nehody připravili prostor pro přistání vrtulníku," uvedli hasiči.

Související obsah

Při nehodě se zranilo všech pět pasažérů z obou vozidel. Řidiče Audi převezla sanitka do karlovarské nemocnice, jeho spolujezdkyni společně s řidičem Citroenu přepravil s vážným zraněním vrtulník do nemocnice v Plzni. Spolu s ním cestovala ve voze ještě žena (42) a její dvanáctiletý syn. Oba na místě zemřeli. 

"Pozemní komunikace byla po dobu vyšetřování dopravní nehody několik hodin zcela uzavřena. Policisté na místě po celou dobu řídili provoz a vozidla odkláněli na objízdnou trasu. Přesná příčina a okolnosti dopravní nehody jsou předmětem dalšího šetření," upřesnil Kopřiva.

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz