Počasí

Nejtepleji má být podle ČHMÚ příští týden, konec prázdnin proprší

Nejtepleji má být podle ČHMÚ příští týden, konec prázdnin proprší
Zdroj: Profimedia

Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) v pondělí zveřejnil pravidelný měsíční výhled počasí. Z toho vyplývá, že do konce prázdnin se letních teplot a sluníčka ještě dočkáme, poslední dny má ale pršet. Noční teploty navíc začnou pozvolna klesat.

V následujícím měsíci meteorologové žádné extrémní výkyvy teplot neočekávají. "Předpokládáme, že období od 2. do 29. srpna 2021 bude na našem území jako celek teplotně průměrné až slabě podprůměrné. Proměnlivý a trochu chladnější charakter počasí na našem území bude pokračovat," upozornil ČHMÚ.

Ze všech čtyř následujících týdnů má být nejteplejší ten druhý (od 9. 8.), kdy předpovídají denní maxima až okolo 28 °C. Následně by měly teploty klesat. 

Průměr očekávají meteorologové i z hlediska srážek. "Budou se častěji střídat oblačné a slunečné dny, ale celkové bude mít počasí charakter typický pro středoevropské léto," vysvětlil ČHMÚ.

Dlouhodobá předpověď je předpovědí statistické pravděpodobnosti vývoje teplotních a vlhkostních poměrů na území ČR během nejbližších čtyř týdnů. 

Související obsah

Počasí v noci na úterý

V noci očekávejte polojasno až skoro jasno. Ojediněle mlhy nebo nízkou oblačnost. Nejnižší teploty se budou pohybovat mezi 12 až 8 °C. Vítr bude slabý proměnlivý do 4 m/s.


Předpověď na úterý

Zpočátku bude skoro jasno až polojasno, ojediněle mlhy, odpoledne a večer oblačno až zataženo. V Čechách postupně na většině území očekávajte přeháňky, místy bouřky. Na Moravě a ve Slezsku hrozí během dne jen ojediněle, později se může situace zhoršovat. Nejvyšší teploty se budou pohybovat mezi 20 až 24 °C, na jihovýchodě až 27 °C, v 1000 m na horách kolem 15 °C. 

Aktuální předpověď počasí:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Počasí

Důležité Události

Píše se na Deník.cz