Naše Česko

Těžký život Aničky, teta přišla o práci, máma je ve vězení

Těžký život Aničky, teta přišla o práci, máma je ve vězení
Zdroj: TN.cz

Projekt Počítače dětem za podpory Nadace Nova už řadu měsíců pomáhá potřebným rodinám, které nemají prostředky svým dětem pořídit techniku, která se stala klíčovou součástí školní výuky.

Žáci a studenti si nově museli zvyknout na komunikaci se svými spolužáky a kantory skrze webkamery počítačů a mobilních zařízení. I když byla snaha ze strany vzdělávacích institucí velká, bylo stále mnoho rodin, které nebyly schopné dětem výuku na dálku zajistit.

Paní Olga má v opatrovnictví patnáctiletou neteř Aničku. Ta by se ráda stala aranžérkou. Ráda má také hudbu a tanec. Dětství neměla neteř paní Olgy vůbec jednoduché. Matka výchovu dcery nezvládala a rozhodla se svěřit malou Aničku do péče dětského domova.

Související obsah

V současné době je matka ve výkonu trestu a s dcerou se nevídá. Aby Aničce zajistila alespoň nějaké rodinné zázemí, rozhodla se paní Olga vzít si neteř z dětského domova k sobě. S výchovou má bohaté zkušenosti, sama má již dva dospělé syny.

Rozpočet Olgy byl ale zasažen pandemií koronaviru. Jakožto pracovnice muzea nemohla přes lockdown svou práci vykonávat vůbec. Aničce tedy nemohla ke studiu poskytnout tolik potřebný počítač. Distanční výuku nejdříve zkoušela Anička přes mobilní telefon, ten ale nápor distanční výuky nevydržel a rozbil se.

Související obsah

Dívce tak nezbyl žádný prostředek, jak se s distanční výukou vypořádat. Rodina se proto obrátila na Nadaci Nova a projekt Počítače dětem s žádostí o pomoc s poskytnutím výpočetní techniky.

Díky společné pomoci Nadace Nova a projektu Počítače dětem může nyní Anička dohnat zameškané povinnosti. Počítač je pro ni navíc stěžejní, neboť informatika je ve škole její oblíbený předmět. Pokud i vy víte o rodině, která potřebuje pomoc, stačí ji přihlásit na stránkách zde.

Pomoci můžete i vy tím, že poskytnete starší IT techniku, finanční dar nebo se přihlásíte jako dobrovolník pro servis PC nebo komunikaci s rodinami.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz