Zahraničí

Německo zpřísnilo kontroly kvůli covidu. USA odmítá žadatele o azyl, Izrael zavádí karanténu

Administrativa prezidenta Joe Bidena v pondělí opět prodloužila opatření, díky němuž může bez udání důvodu odmítat veškeré žadatele o azyl. Důvodem je prý ochrana proti šíření koronaviru. Opatření se dotkne zejména lidí přicházejících z Mexika. V Německu se kontroluje na hranicích kvůli koronaviru.

Pokračování politiky, kterou začal Donald Trump. Těmito slovy označují Bidenův krok aktivisté, hájící práva migrantů. Nové nařízení, které prakticky zavírá hranice lidem přicházejícím do Spojených států, prý plánují napadnout u soudu.

Biden argumentuje tím, že nařízení je potřeba k ochraně před koronavirem a jeho variantou delta. Bílý dům také tvrdí, že mezi běženci je stále více infikovaných.

Související obsah

Z nakažlivější varianty delta mají strach také v Německu. Tamní policie zvýšila počet namátkových kontrol na hranicích. Souvisí to s novým opatřením, nařizujícím od začátku srpna při cestách do Německa negativní test. Nařízení se nevztahuje na studenty a pendlery. Test nepotřebují ani lidé, kteří už za sebou mají očkování oběma dávkami vakcíny proti koronaviru.

"Řidiči, se kterými jsme mluvili a které jsme kontrolovali, reagovali pozitivně, protože vědí, že opatření, která zde provádíme, v konečném důsledku slouží k dobru všem," popsal neměcký policista Marc Horstmann.

Související obsah

Polský ministr zdravotnictví ve svém projevu odsoudil žhářské útoky, které v minulých dnech podnikli odpůrci očkování na tamní vakcinační centra. "Byl to teroristický čin, který je namířen nejen proti lidem, kteří tam pracují, ale je to teroristický akt na polský stát. Je to útok na naši imunitu v boji proti covidu," řekl polský ministr zdravotnictví Adam Niedzielski.

Ministr zdravotnictví oznámil plán na změnu předpisů, podle kterých by lidé pracující v očkovacích místech byli považováni za veřejné činitele a útoky na ně by tak byly trestány mnohem přísněji.

Nové opatření v úterý schválil také izraelský parlament. Cestující z 18 zemí, mezi nimiž je i Česko, budou muset po svém příjezdu do země absolvovat sedmidenní karanténu. Týká se to i lidí, kteří jsou proti covidu plně očkovaní nebo nemoc prodělali.

ts, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Zahraničí

Důležité Události

Krátká zpráva

Americký zpěvák R. Kelly je vinen ze sexuálního násilí, rozhodl soud

Soud v pondělí v New Yorku rozhodl o vině amerického zpěváka R. Kellyho v případu vydírání a sexuálního zneužívání mladých žen a nezletilých dívek. R. Kelly je známý především díky písni "I Believe I Can Fly". Slavnému umělci hrozí za jeho činy desítky let za mřížemi, dokonce až doživotní vězení, píše agentura AP. Vynesení rozsudku je naplánováno na 4. května. Prokuratura už v srpnu označila Kellyho za sexuálního predátora.

Píše se na Deník.cz