Krimi

Policisté obvinili bezdomovce z šíření koronaviru, po druhém stále pátrají

Plzeňští policisté obvinili jednoho ze dvou bezdomovců, kteří na jaře utekli z karanténního zařízení, ze šíření nakažlivé nemoci. Po druhém stále pátrají.

Případ se stal v polovině března za nouzového stavu. Město Plzeň pro lidi bez domova tehdy zřídilo speciální karanténní zařízení ve čtvrti Doubravka v budově bývalé konzervatoře. Bylo určené pro ty, kteří měli nařízenou karanténu nebo pozitivní test na koronavirus.

Dvěma z nich se tam ale zřejmě příliš nelíbilo, a přestože měli pozitivní testy na koronavirus, z budovy po čtyřech dnech izolace utekli. Po obou nakažených se tehdy začalo pátrat. Třicetiletý muž si ale zřejmě svůj útěk nakonec rozmyslel, a tak se do budovy po nějaké době sám vrátil.

Související obsah

Druhého, osmadvacetiletého muže policisté vypátrali po pěti dnech od útěku. Nyní ho obvinili ze šíření nakažlivé lidské nemoci a případem se nadále zabývají. Jeho kamarád se měl totiž po skončení karantény dostavit na policii k podání vysvětlení, doteď ale nedorazil, a tak po něm policisté pátrají.

Budova bývalé konzervatoře je teď uzavřena a k izolaci pozitivně testovaných lidí bez domova se už nevyužívá. Vzhledem k tomu, že oba muži utekli v době vyhlášeného nouzového stavu, hrozí jim v případě odsouzení až osmiletý pobyt za mřížemi.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz