Krimi

Policisté obvinili bezdomovce z šíření koronaviru, po druhém stále pátrají

Plzeňští policisté obvinili jednoho ze dvou bezdomovců, kteří na jaře utekli z karanténního zařízení, ze šíření nakažlivé nemoci. Po druhém stále pátrají.

Případ se stal v polovině března za nouzového stavu. Město Plzeň pro lidi bez domova tehdy zřídilo speciální karanténní zařízení ve čtvrti Doubravka v budově bývalé konzervatoře. Bylo určené pro ty, kteří měli nařízenou karanténu nebo pozitivní test na koronavirus.

Dvěma z nich se tam ale zřejmě příliš nelíbilo, a přestože měli pozitivní testy na koronavirus, z budovy po čtyřech dnech izolace utekli. Po obou nakažených se tehdy začalo pátrat. Třicetiletý muž si ale zřejmě svůj útěk nakonec rozmyslel, a tak se do budovy po nějaké době sám vrátil.

Související obsah

Druhého, osmadvacetiletého muže policisté vypátrali po pěti dnech od útěku. Nyní ho obvinili ze šíření nakažlivé lidské nemoci a případem se nadále zabývají. Jeho kamarád se měl totiž po skončení karantény dostavit na policii k podání vysvětlení, doteď ale nedorazil, a tak po něm policisté pátrají.

Budova bývalé konzervatoře je teď uzavřena a k izolaci pozitivně testovaných lidí bez domova se už nevyužívá. Vzhledem k tomu, že oba muži utekli v době vyhlášeného nouzového stavu, hrozí jim v případě odsouzení až osmiletý pobyt za mřížemi.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Krimi

Důležité Události

Krátká zpráva

Zemědělci zasažení tornádem dostanou odškodnění od státu

Zemědělci z Jihomoravského a Ústeckého kraje, které v červnu zasáhly přírodní pohromy, v blízké době dostanou od ministerstva zemědělství 80 procent peněz z přiznané částky jako odškodnění. Mezi 81 žadatelů, u nichž pracovníci Škodní komise Státního zemědělského intervenčního fondu (SZIF) šetřili, se rozdělí 627 milionů korun. Fond začal vydávat tzv. zálohová rozhodnutí a platby bude posílat záhy po vydání, aniž by se čekalo na nabytí právní moci rozhodnutí.

Krátká zpráva

Sněmovna odvolala Hanu Lipovskou z Rady České televize

Poslanci v pátek odpoledne odvolali Hanu Lipovskou (za Volný blok) z postu členky Rady České televize. Pro odvolání Lipovské hlasovalo celkem 63 poslanců, dalších 11 bylo proti. Důvodem odvolání bylo porušení zákona a také ztráta nezávislosti. Hana Lipovská totiž kandiduje v nadcházejících volbách do Poslanecké sněmovny. Odvolání už minulý týden doporučil sněmovní volební výbor. Členkou rady ČT byla Lipovská od května loňského roku.

Píše se na Deník.cz