Krimi

Člen Berdychova gangu u soudu zkolaboval. Líčení bylo odročeno

Krajský soud v Praze se ve středu po obědě měl znovu zabývat posledním neodsouzeným členem Berdychova gangu. Jaromír Prokop, který se léta ukrýval před spravedlností, požádal o obnovení soudního procesu na jaře. Těsně před začátkem líčení měl ale zkolabovat. Soud se tedy opět odkládá.

Jaromír Prokop (56) se trestnímu stíhání vyhýbal 16 let. Spojené státy americké, kde se roky schovával, ho letos v květnu vydaly do Česka. Na jaře Prokop požádal o obnovení soudního procesu. Ten se měl konat ve středu.

Těsně před začátkem líčení ale Prokop zkolaboval a odvezla ho záchranka. Informaci potvrdila mluvčí záchranné služby. "Posádka záchranářů ve středu před polednem zasahovala u 56letého muže s nevolností na náměstí Kinských. Záchranáři muže vyšetřili a následně přemístili do jedné z pražských nemocnic," sdělila TV Nova mluvčí Jana Poštová. Soud by měl být odročený nejdříve na druhou polovinu září, kdy bude vyslechnutý i svědek.

Související obsah

Česká justice Prokopa v roce 2007 v jeho nepřítomnosti pravomocně potrestala odnětím svobody na 13,5 roku. Soud letos v červnu na základě žádosti Prokopa původní pravomocný rozsudek zrušil a zároveň rozhodl o tom, že člen loupežného gangu počká na hlavní líčení ve vazební cele. Přetrvávají totiž obavy, že by znovu uprchl.

David Berdych, považovaný za hlavu organizovaného gangu z konce 90. let, minulý měsíc v případu posledního neodsouzeného člena této skupiny Prokopa u soudu odmítl vypovídat. Sám Prokop se přiznal k účasti na čtyřech loupežích, odmítl ale tvrzení, že přepadení vymyslel a organizoval, jak dříve v jeho nepřítomnosti uvedli spolupachatelé včetně Berdycha. Zdůraznil také, že při loupežích nikdy nepoužil fyzické násilí. Gang měl na svědomí nejen loupeže, ale i únosy a vydírání podnikatelů.

Související obsah

Kauza bývá označována za největší případ organizovaného zločinu v historii české kriminalistiky. Skupina údajně trestnou činností získala přes 100 milionů korun. Jaromír Prokop nemá u soudu co ztratit. Soud mu totiž přísnější trest uložit nemůže.

ts, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz