Domácí

Průzkum: Češi nejvíce důvěřují Vojtěchovi, nejméně pak Babišovi

Průzkum: Češi nejvíce důvěřují Vojtěchovi, nejméně pak Babišovi
Zdroj: TV Nova

Nejdůvěryhodnějším českým politikem je ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO). Nejméně lidí naopak důvěřuje premiérovi Andrejovi Babišovi (ANO).

Ze všech vrcholných představitelů státu důvěřuje nejvíce Čechů ministrovi zdravotnictví Adamu Vojtěchovi (za ANO), vyplývá z průzkumu Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM). Důvěřuje mu 46 procent dotázaných. Na druhém místě je předseda Ústavního soudu Pavel Rychetský s 39 procenty. "U všech ostatních představitelů více či méně významně nedůvěra převažuje nad důvěrou," vyplývá z průzkumu CVVM.


Na třetím místě skončila ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD), které důvěřuje 39 procent lidí, stala se tak nejdůvěryhodnější představitelkou své strany. Na čtvrtém místě je ministryně financí Alena Schillerová (za ANO), jíž důvěřuje 34 procent respondentů. Za ní s mírným odstupem skončil ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček (za ANO).


Podle průzkumu z přelomu června a července lidé nejméně věří premiérovi Andreji Babišovi (ANO), nedůvěřuje mu 67 procent dotázaných. Následuje prezident Miloš Zeman s 65 procenty a ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) s 62 procenty. Šéfovi poslaneckého klubu hnutí ANO Jaroslavovi Faltýnkovi pak nedůvěřuje 61 procent lidí.

Související obsah


Podle průzkumu předsedovi Senátu Miloši Vystrčilovi (ODS) důvěřuje necelá čtvrtina Čechů. Z průzkumu také vyplývá, že nejméně lidí zná předsedu poslaneckého klubu TOP 09 Vlastimila Válka. Z členů vlády je lidem zase nejméně známý ministr zahraničí Jakub Kulhánek.

 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Píše se na Deník.cz