Zahraničí

Kima natočili s náplastí na hlavě! Vyděšení Korejci se bojí o jeho zdraví

Kima natočili s náplastí na hlavě! Vyděšení Korejci se bojí o jeho zdraví

Severokorejský vůdce Kim Čong-un se minulý týden opakovaně objevil na veřejnosti se zelenými skvrnami na krku. Média i veřejnost začala hned spekulovat o jeho zdravotním stavu.

Média se v posledních dnech začala znovu zajímat o zdravotní stav Kim Čong-una. Severokorejský vůdce byl totiž koncem července a začátkem srpna opakovaně spatřen na veřejných akcích se zelenou skvrnou na temeni hlavy.

Později se však pokusil skvrnu zakrýt náplastí. Ihned se objevily různé komentáře a podle mnohých může skvrna souviset s vážnějšími chorobami a nemocemi. Informaci přinesl americký portál NK News, který se zajímá o dění v Severní Koreji.

Související obsah


Rozhodně se nejedná o první náznaky špatného zdravotního stavu severokorejského vůdce. Kim Čong-un dlouho bojoval s obezitou. V minulých měsících si však média začala všímat rapidního úbytku na váze a tmavých skvrn na jeho rukách, které by podle odborníků mohly souviset se srdečními problémy.

Snímky Kimovy hlavy s náplastí a se zelenou skvrnou si můžete prohlédnout na fotkách ve videu:


Odborníci zároveň hovoří o tom, že riziko kardiovaskulárních chorob může v případě Kim Čong-una souviset s dědičností. Srdečními problémy zřejmě trpěl jeho otec i dědeček, kteří údajně zemřeli na infarkt.

V minulém roce se objevovaly dokonce spekulace o smrti Kim Čong-una, a to v době, kdy se přestal ukazovat na veřejnosti a tamní státní média o něm nepřinášela žádné zprávy.
 

ant, TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz