Domácí

Trosky vlaku stále blokují trať, v Žatci jiný projel na červenou

V Milavčích na Domažlicku stále probíhá odklízení následků středeční tragické srážky osobního vlaku s mezinárodním rychlíkem, při které zemřeli tři lidé a desítky dalších se zranily. V Žatci se ve čtvrtek ráno stala další mimořádná událost, rychlík jedoucí z Mostu do Plzně projel návěstidlem v poloze "stůj".

České dráhy avizují, že by provoz mezi stanicemi Domažlice a Blížejov měl být znovu obnovený v pátek v 18 hodin. Podle hasičů na místě to je možné, pokud budou vhodné podmínky. Odklízení vlaků komplikuje hlavně počasí.

Při nehodě zemřeli tři lidé a desítky dalších byly zraněny, část vážně. Podle informací z nemocnic jsou všichni mimo ohrožení života. Do Domažlické nemocnice odvezli záchranáři ve středu 11 pacientů a devět z nich už nemocnice propustila.

Související obsah

Odklízení obou souprav pokračuje. Už v noci na čtvrtek z místa zmizely některé vagony, které hasiči dokázali vrátit zpět na koleje. Kvůli dešti ale měla problém na podmáčeném terénu těžká technika. Právě počasí bude při odklízení vraků rozhodující. 

Další nebezpečná situace se odehrála ve čtvrtek v Žatci, kde projel rychlík jedoucí z Mostu do Plzně návěstidlem v poloze "stůj". Dosud se nezjistilo, zda byla chyba na straně techniky, nebo strojvůdce. 

Související obsah

Vlak přejel návěstidlo na červenou asi o 20 metrů, pak zastavil. Škoda na vlaku ani trati není žádná, ale výjezd Drážní inspekce stál 20 tisíc korun. Ve vlaku bylo 12 cestujících, nikdo z nich se nezranil. Za posledních sedm měsíců je evidovaných takových mimořádných událostí asi 100. Je to o šest více než minulý rok.

Rebecca Diatilová, ts, TN.cz

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz